Česky English

Úvodní stránka Mezinárodní soutěže ESNC - European Satellite Navigation Competition

ESNC - European Satellite Navigation Competition

European Satellite Navigation Competition (ESNC), dříve Galileo Masters, je mezinárodní soutěž projektů zaměřených na využití družicových navigačních systémů v nejrůznějších oblastech lidské činnosti. Soutěž je pořádána od roku 2004. Hlavním pořadatelem této soutěže je německé Anwendungszentrum GmbH Oberpfaffenhofen.

Soutěž probíhá ve dvou kolech – regionálním a závěrečném celosvětovém, do něhož postupují pouze vítězné projekty z regionálního kola. Kromě hlavní ceny jsou v rámci ESNC udělovány i tematické ceny „Special Prizes“, které udělují významné evropské instituce zabývající se družicovou navigací a partnerské společnosti soutěže a také „Prototyping Prizes“, zaměřené na pokročilé nápady, které se již mohou prokázat existujícím prototypem.

Cílem soutěže je posílit aktivní vztah odborné i široké veřejnosti ke globálním družicovým navigačním systémům a zároveň stimulovat vznik nových aplikací postavených na GNSS. Bez podpory navigačních technologií není možný ani komplexní rozvoj dopravních systémů, a proto chce MD tento sektor i nadále podporovat. Předmětem programu Galileo není však jen navigace sama o sobě, ale i další rozvoj technologií a inovačních procesů s ní spjatých, které se podílejí na mnoha aspektech ekonomického rozvoje a růstu konkurenceschopnosti celé naší společnosti.

Soutěž je určena jak pro společnosti a podnikatele, tak i pro výzkumné ústavy, univerzity a jednotlivce starší osmnácti let. Do soutěže může být přihlášen jakýkoli nápad, systémové řešení nebo prototyp v různé fázi vývoje a jedinou podmínkou je, že myšlenka projektu musí, alespoň v minimální míře, využívat družicové navigační systémy.

Regionální kola soutěže v České republice organizuje Odbor kosmických technologií a družicových systémů Ministerstva dopravy ČR, které je také Národním kontaktním bodem pro program Galileo a Národním informačním centrem pro kosmické aktivity. Partnerem soutěže v ČR je BIC-R&D s.r.o., které se spolupodílí na organizaci soutěže a je sponzorem regionálních cen spolu s Evropskou unií. V případě dotazů ohledně soutěže ESNC kontaktujte Ing. Martina Šunkeviče na martin.sunkevic@mdcr.cz a Ing. Luďka Kuhra na l.kuhr@bic-rtd.cz . Více informací naleznete také na níže uvedených odkazech.

 

ESNC 2015

Více informací o 12. ročníku soutěže ESNC na webu Českého kosmického portálu naleznete zde.

Detailní informace v AJ na oficiáních stránkách soutěže ESNC: www.esnc.info

ESNC 2014

Slavnostní předání cen vítězům regionálního kola soutěže "European Satellite Navigation Competition 2014", konaného dne 30.10. 2014, naleznete zde.

Více informací o 11. ročníku soutěže ESNC na webu Českého kosmického portálu naleznete zde.

detailní informace v AJ na oficiáních stránkách soutěže ESNC: www.esnc.info
 

Vítěz Juraj Kisztner přebírá cenu pro vítěze ČR v Berlíně na slavnostní ceremonii celé soutěže 23.10.2014
Vítěz Juraj Kisztner přebírá cenu pro vítěze ČR v Berlíně na slavnostní ceremonii celé soutěže 23.10.2014.

ESNC 2013

Slavnostní předání cen vítězům regionálního kola soutěže "European Satellite Navigation Competition 2013", konaného dne 10.12. 2013, naleznete zde.

Slavnostní zahájení regionálního kola soutěže ESNC 2013 v rámci semináře "GNSS Opportunities", spoluorganizovaného spolu s GSA dne 27.3.2013 zde.

10. ročník soutěže ESNC 2013, více informací najdete zde.

ESNC 2013 a informace o průběhu letošní soutěže najdete na
http://www.galileo-masters.eu

 

ESNC 2012

Vítězové regionu Praha / Česká republika soutěže European Satellite Navigation Competition 2012 převzali svá ocenění -  slavnostní vyhlášení vítězů regionálního kola ESNC 2012 27.11.2012

9. ročník soutěže ESNC 2012 - vyhlásení vítězů dne 25.10.2012

Slavnostní zahájení regionálního kola soutěže ESNC 2012 dne 23.4.2012

9. ročník soutěže ESNC 2012, více informací najdete zde

ESNC 2012 a informace o průběhu letošní soutěže najdete na
http://www.galileo-masters.eu

ESNC 2011

8. ročník soutěže ESNC 2011, více informací najdete zde

Úspěch České rebubliky v letošním ročníku soutěže ESNC 2011

Slavnostní předání cen vítězům regionálního kola soutěže ESNC 2011 Prague Challenge  

ESNC 2010

Regionální kolo soutěže ESNC 2010, slavnostní zahájení

Závěrečné hodnocení projektů v Madridu

Úspěch České republiky v soutěži ESNC 2010

 

 
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.