Česky English

Úvodní stránka Mezinárodní soutěže Copernicus Masters Soutěž Copernicus Masters hledá nové nápady na využití družicových dat

Soutěž Copernicus Masters hledá nové nápady na využití družicových dat

22.5.2015

Soutěž Copernicus Masters hledá nové nápady na využití družicových dat

Soutěž Copernicus Master je otevřena už pátým rokem po sobě. Hledají se nápady na služby, podnikatelské záměry a aplikace využívající dat z družic dálkového průzkumu Země.

Ohromné množství dat vytvářených evropským programem monitorování životního prostředí GMES/Copernicus a jeho družicemi řady Sentinel otevírá dveře bezpočtu produktům a aplikacím v široké paletě podnikatelských oborů.

Od roku 2011 ESA a německá firma Anwendungszentrum GmbH v Oberpfaffenhofenu organizují soutěž Copernicus Masters, která má pomoci podnikatelům najít pro své nápady cestu na trh. Soutěž každoročně nabízí ceny v hodnotě 300 tisíc euro: odměny v hotovosti stejně jako přístup k mezinárodním sítím kontaktů, odpovídající data, financování začínajících firem a další podporu.

Účastníci si mohou vybrat z celé palety Výzev, které pokrývají témata od monitorování životního prostředí, dopravní logistiku, zemědělství a lesnictví, občanskou bezpečnost, počítačové cloudy a mobilní služby, stejně jako inovativní využití družicových snímků s vysokým rozlišením a radarových dat.

Vítěz každého Výzvy bude vybraný komisí složenou z odborníků z výzkumu a průmyslu. Kromě cen v jednotlivých výzvách získá celkový vítěz – držitel titulu Copernicus Master 2015 – prémii 20 tisíc eur a balíček satelitních dat v hodnotě 60 tisíc euro.

Loňský ročník klání byl zatím nejúspěšnějším, protože se do něj zapojilo přes 170 nápadů ze 43 zemí. Vítězové minulých let přitom už přetavují své podnikatelské záměry do reality s pomocí partnerů jednotlivých Výzev: mnozí z nich už své projekty dokázali přeměnit na produkty připravené ke vstupu na trh.

„Účast v kládí Copernicus Masters nám dává šanci získat přístup ke klíčovým kontaktům a zároveň mít cennou zpětnou vazbu,“ vysvětluje John Smedegaard, zakladatel firmy Ceptu, která v roce 2014 získala ocenění CloudEO Farming Challenge.

„Celý proces byl velkou pomocí v prosazování našich nápadů a jejich rozvoje do komerčního produktu skrze nový start-up.“

Záměry pro všechny Výzvy budou přijímané od 15. dubna do 13. července. Podrobnější informace (v angličtině) jsou k dispozici na webové stránce Copernicus Master.

Letošní soutěž je podpořena celou řadou špičkových partnerů, mezi něž patří ESA, německé letecko-kosmické středisko DLE, firmy T-Systems International GmbH, Satellite Applications Catapult Ltd, řecký Národní katastr a mapová agentura, CloudEO AG a European Space Imaging GmbH.

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Autor: Tomáš Přibyl   |   Sekce: Mezinárodní soutěže | Copernicus Masters | Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.