Česky English

Úvodní stránka Mezinárodní soutěže Copernicus Masters Soutěž Copernicus Masters hledá nové nápady na využití družicových dat

Soutěž Copernicus Masters hledá nové nápady na využití družicových dat

28.4.2014

Soutěž Copernicus Masters hledá nové nápady na využití družicových dat

Čtvrtý ročník klání Copernicus Masters už klepe na dveře. Nápady na služby, podnikatelské záměry a aplikace založené na datech získaných s pomocí družicového pozorování Země totiž mohou být předkládané od 15. dubna.

Od roku 2011 oceňuje klání Copernicus Master inovativní řešení obchodního a společenského významu založená na datech dálkového průzkumu Země. Celkově je v banku více než 300 tisíc euro v podobě hotovosti, technické podpory, datových balíčků a míst v podnikatelských inkubátorech. Cílem klání je podpořit vývoj nových produktů a jejich uvádění na trh.

Účastníci si mohou vybrat z celkem osmi kategorií, které pokrývají oblasti jako je monitorování životního prostředí, dopravní logistika, zemědělství a lesnictví, občanská bezpečnost, cloud computing a mobilní služby stejně jako inovativní nápady na využití družicových snímků s vysokým rozlišením a radarová data.

Radarová pozorování Země nyní vstoupila do nové éry poté, co 3. dubna odstartovala družice Sentinel-1A. Tedy první mise z programu GMES/Copernicus. Ta se má skládat ze dvou identických radarových družic.

Vítěz každé kategorie bude vybraný komisí skládající se z vědeckých a průmyslových odborníků. Kromě ceny za svoji kategorii může získat celkový vítěz – nositel titulu Copernicus Master 2014 – dalších 20 tisíc eur a balíček družicových dat v hodnotě dalších 60 tisíc eur.

Poslední ročník klání přitom byl mimořádně úspěšný, když se do něj zapojilo 144 návrhů z 23 evropských zemí. Vítězové uplynulých tří ročníků přitom úspěšně proměňují své produkty do produktů využitelných na trhu.

Příspěvky do všech kategorií budou přijímány od 15. dubna do 13. července. Poprvé v historii je přitom soutěž otevřena pro účastníky z celého světa.

Letošní klání podporuje pozoruhodný seznam partnerů včetně ESA, Evropské komise, německé DLR, European Space Imaging GmbH, Skybox Imaging Inc., CloudEO AG, Airbus Defence and Space & Hisdesat a Satellite Applications Catapult Ltd.

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Autor: Tomáš Přibyl   |   Sekce: Copernicus Masters | Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.