Česky English

Úvodní stránka Družicová komunikace Vybrané aktuality a články Směrem k širšímu datovému přenosu

Směrem k širšímu datovému přenosu

4.5.2013

Směrem k širšímu datovému přenosu V příštím roce se do vesmíru vydá nová satelitní platforma SmallGEO, na níž bude testovaný palubní počítač Redsat. Ten se má stát klíčem k poskytování širokopásmových služeb příští generace, a to s vyšší kvalitou a nižší cenou.

Redsat zpracovává a regeneruje vícekanálový širokopásmový signál pro downlink za použití nového standardu DVB (Digital Video Broadcasting). V případě družice SmallGEO bude konkrétním výstupem skutečnost, že Španělsko, Portugalsko, Kanárské ostrovy a Amerika získají přístup k rychlejším multimediálním službám.

Po sérii testů v továrně Thales Alenia Space Spain v Madridu bude nyní počítač odeslaný do firmy TESAT-Spacecom v Německu, kde dojde k jeho integraci s palubním modulem družice Hispasat-AG1. Jde o první satelit, který bude využívat platformu SmallGEO.

Počítač Redsat byl vyrobený španělskou firmou Thales Alenia Space ve spolupráci s ESA a se společností Mier Communicaciones.

„Úspěšné dokončení zkoušek počítače Redsat je dalším dokladem dynamiky španělského průmyslu, který je schopen dodávat inovativní klíčové komponenty pro družice,“ uvádí manažer programu SmallGEO v ESA Andrea Cotellessa.

„Firmy Thales España a MIER Communicaciones jsou zapojené do vývoje Redsatu od roku 2008. Nyní bezesporu zesílí svoji přítomnost na rychle rostoucím trhu s telekomunikačními službami.“

SmallGEO je projekt financovaný ESA a DLR jako součást programu ARTES-11 (Advanced Research in Telecommunications Systems). Jeho cílem je vytvořit univerzální platformu pro geostacionární telekomunikační satelity.

Družice Hispasat-AG1 je vyvíjena v rámci partnerství soukromého a veřejného sektoru mezi organizacemi Hispasat-OHB a ESA.

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Autor: Tomáš Přibyl   |   Sekce: Aktuality | Vybrané aktuality a články   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.