Česky English

Úvodní stránka Národní kontaktní bod Galileo Hledá se nejperspektivnější aplikace systému Galileo - Soutěž ESNC 2018

Hledá se nejperspektivnější aplikace systému Galileo - Soutěž ESNC 2018

14.5.2018

Hledá se nejperspektivnější aplikace systému Galileo - Soutěž ESNC 2018

Až do 31. července 2018 probíhá již patnáctý ročník mezinárodní soutěže o nové nápady na komerční aplikace systémů družicové navigace - European Satellite Navigation Competition (ESNC). Soutěž, kterou již tradičně pořádá německé Anwendungszentrum GmbH Oberpfaffenhofen (AZO) letos nabídne ceny ve více než 20 kategoriích o celkové hodnotě přes 1 milion EUR.

Autoři nejinovativnějších a z hlediska komerčního uplatnění nejperspektivnějších idejí dostávanou příležitost transformovat své ideje v  produkty připravené pro uvedení na trh. Kromě finanční odměny vítězi získají možnost využít technické, podnikatelské a právní poradenství pro realizaci svých business plánů a využít síť evropských inkubátorů. Partnery letošního ročníku soutěže jsou Agentura GSA, Evropská kosmická agentura (ESA), Německá agentura pro letectví a kosmonautiku (DLR) a Spolkové ministerstvo dopravy a datových sítí (BMVI).

Základní podmínkou pro přihlášení do soutěže je, aby navrhovaný nápad využíval systémy družicové navigace s důrazem na systém Galileo. Přihlásit se mohou začínající i zavedené soukromé firmy, zapálení jednotlivci, studenti či čerství absolventi vysokých škol, výzkumné týmy ad. Návrh se může nacházet ve fázi ideje, rozvinutého systémového řešení či prototypu v libovolné fázi vývoje. Návrhy budou hodnoceny odbornou porotou podle řady kritérií, přičemž mezi nejvýznamnější patří vztah k GNSS, technická proveditelnost, potenciál k uplatnění na trhu a ošetření právních aspektů a rizik. Každý návrh nejprve prochází vyhodnocením v regionálním kole, které si navrhující zvolí dle vlastního výběru. Vítězové regionálních kol postupují do finále soutěže, jehož vítěz bude představen na slavnostním vyhlášení cen 4. prosince v Marseille. Kromě hlavní výhry se každý návrh může ucházet o jednu zvláštní cenu, které udělují sponzoři soutěže.

V rámci České republiky nyní probíhá regionální kolo soutěže, jehož vítězi získají možnost využít nabídku služeb Agentury pro rozvoj podnikání a investic – CzechInvest a ESA BIC Prague o celkové hodnotě až 4000 EUR a služeb ve Vědeckotechnickém parku Výzkumného a zkušebního leteckého ústavu, a.s. (VZLÚ). Podrobný popis nabízených služeb naleznete v dokumentu na tomto odkaze.

Vaše nápady můžete přihlašovat a průběžně ukládat v databázi soutěže ESNC do 31. července 2018.

Regionálním organizátorem soutěže je Ministerstvo dopravy ČR, Odbor ITS kosmických aktivit a VaVaI. Partnery letošního ročníku jsou Agentura pro rozvoj podnikání a investic - CzechInvest a VZLÚ, a.s.

Leták pro ČR na tomto odkaze.

Kontakty:

  • Regionální pořadatel: MD ČR (Josef Šobra, josef.sobra@mdcr.cz)
  • Regionální partner: ESA BIC Prague / CzechInvest (Michal Kuneš, michal.kunes@czechinvest.org)
  • Regionální sponzor: VZLÚ, a.s. (Radek Lapáček, lapacek@vzlu.cz)
 
Web soutěže: http://www.esnc.eu

AZO: www.anwendungszentrum.de

 

Autor: Josef Šobra   |   Sekce: Agentura GSA | Mezinárodní soutěže | Národní kontaktní bod Galileo | GNSS systémy | Aktuality | Vybrané aktuality a články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril