Česky English

Úvodní stránka ITS - Inteligentní dopravní systémy Využijte možnost stát se účastníkem Fóra uživatelů pro dynamické dopravní informace

Využijte možnost stát se účastníkem Fóra uživatelů pro dynamické dopravní informace

28.11.2019

Využijte možnost stát se účastníkem Fóra uživatelů pro dynamické dopravní informace

Více jak 150 tisíc vozidel na českých silnicích se podílí na fungování nového systému pro získávání aktuálních garantovaných informací o stupních hustoty silničního provozu v ČR. Získané informace ze zcela nového zdroje mohou zdarma využít např. dopravní inženýři a vývojáři aplikací usnadňujících dopravu, navigaci, správu vozových parků firem či zákaznický servis.

Jedinečný projekt Ministerstva dopravy a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se rozběhl v testovacím provozu a probíhá jeho kalibrace. ŘSD jako správce pozemních komunikací ve vlastnictví státu a současně provozovatel autorizovaných dopravně informačních služeb, které poskytuje ze zákona prostřednictvím Národního dopravně informačního centra (NDIC), má zájem na využití a sdílení dopravních informací a na spolupráci se všemi hráči dopravního systému z veřejného sektoru (města, kraje, složky IZS) i z privátního sektoru (poskytovatelé dopravně informačních služeb, média, automobilový průmysl), a proto zřizuje Fórum uživatelů pro dynamické dopravní informace.

Do konce listopadu 2019 tak máte možnost stát se účastníky Fóra uživatelů pro dynamické dopravní informace a obdržet tak pozvánku na první setkání účastníků Fóra, které se uskuteční 13. prosince 2019. Více informací o fóru i o podmínkách účasti najdete na forum.rsd.cz.

Autor: Václav Nesládek   |   Sekce: ITS - Inteligentní dopravní systémy | Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril