Česky English

Úvodní stránka GNSS systémy Programové aspekty evropských GNSS programů

Programové aspekty evropských GNSS programů EGNOS a Galileo

O  aktuálním stavu vývoje GNSS programů EGNOS a GALILEO informuje Evropská komise (European Commission - EC) členské země prostřednictvím programových výborů a rad. Zároveň přináší zprávy o vývoji a implementaci aplikací, které signály těchto GNSS programů využívají.

18. ledna 2011  EC zveřejnila  střednědobou revizní zprávu, týkající se  stavu vývoje obou těchto programů.

V ní se konstatuje, že současný stav ve vývoji programu Galileo, včetně podpisu čtyř významných zakázek a testování prvních čtyř provozních satelitů, potvrzuje, že systém přinese první služby již v  roce  2014.

V návaznosti na tyto skutečnosti se také předpokládá, že budování tohoto systému pomůže zajistit větší podíl evropských firem na trhu vesmírných technologií a přinese tak větší nezávislost Evropy v odvětvích, která jsou důležitá pro rozvoj jejího hospodářství a celkový prospěch občanů.

Ve zprávě je také oceněn významný  posun ve využívání programu EGNOS, který poskytuje korekce signálů ze stávajících družicových navigačních systémů.

V závěru zprávy je zdůrazněno, že podpora a rozvoj technologií satelitní navigace jsou v souladu se strategií Europe 2020 a podstatně přispívají k jejímu dalšímu udržitelnému hospodářskému rozvoji.

 

Podrobnější informace k této zprávě najdete na:

 
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.