Česky English

Úvodní stránka GNSS systémy GALILEO Organizace a řízení programu Galileo

Organizace a řízení programu Galileo

GALILEO je prvním společným projektem Evropské unie reprezentované Evropskou komisí (European Comission, EC) a Evropskou kosmickou agenturou (European Space Agency, ESA).

Evropská komise
Původně neslo politickou zodpovědnost za projekt a stanovovalo klíčové požadavky na systém EC DG TREN - European Commission - Directorat-General Energy and Transport (Evropská Komise - Generální ředitelství pro dopravu a energetiku). Aktuálně tyto činnosti spadají pod správu EC DG Enterprise&Industry. Součástí činností je také poskytování právní, institucionální, certifikační a standardizační podpory.

Evropská kosmická agentura
Evropská kosmická agentura (European Space Agency - ESA) zodpovídá za definování technických parametrů systému a vývoj, výrobu a ověření funkce vesmírných i pozemních částí systému, stejně jako technologií potřebných pro přijímače GALILEO.

GSA
Dalšími důležitým orgánem vzhledem k programu GALILEO je GSA (dříve evropský úřad, nyní agentura pro evropský GNSS). GSA je pověřena správou veřejného zájmu ve vztahu k evropským družicovým navigačním programům EGNOS (systém, který vylepšuje vlastnosti amerického GPS v Evropě) a GALILEO. Úřad zároveň vystupuje jako regulační orgán pro zaváděcí a provozní fázi programu GALILEO; je právnickou osobou a dohled nad jeho činností bude vykonávat Správní rada, do které nominují jednotlivé členské státy EU svého zástupce.

Obr. Evropská struktura řízení programů GNSS
 RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.