Česky English

Úvodní stránka GNSS systémy ESNC 2017: Soutěž o nejlepší aplikace systému Galileo začíná

ESNC 2017: Soutěž o nejlepší aplikace systému Galileo začíná

10.4.2017

ESNC 2017: Soutěž o nejlepší aplikace systému Galileo začíná

Do 30. června 2017 probíhá čtrnáctý ročník mezinárodní soutěže o nejlepší nápady na komerční aplikace systémů družicové navigace - European Satellite Navigation Competition (ESNC). Soutěž, kterou již tradičně pořádá německé Anwendungszentrum GmbH Oberpfaffenhofen (AZO) letos nabídne ceny ve 20 různých kategoriích o celkové hodnotě 1 milion EUR. 

Od roku 2004 se do soutěže přihlásilo již přes 11 000 účastníků a bylo podáno 3700 soutěžních návrhů. Technologie GNSS se stávají nepostradatelné v rychle nastupujících odvětvích jako je multimodální logistika, internet věcí, komunikace stroj - stroj , drony a jiné bezpilotní prostředky či inteligentní města. Autoři nejinovativnějších a nejpropracovanějších idejí pak dostávají příležitost je s pomocí partnerů soutěže transformovat v kvalitní produkty připravené k uvedení na trh. Kromě finanční odměny vítězi získají možnost využít technické, podnikatelské a právní poradenství pro realizaci svých business plánů a využít síť evropských inkubátorů. V letošním roce se do soutěže rovněž zapojila Evropská komise prostřednictvím svého nástroje E-GNSS Accelerator, který napomáhá financování a inkubaci těch nejlepších nápadů. Dalšími sponzory soutěže jsou v roce 2017 Evropská kosmická agentura, Agentura GSA, Německá agentura pro letectví a kosmonautiku (DLR), Spolkové ministerstvo dopravy a datových sítí (BMVI) a další partneři. 

Základní podmínkou pro přihlášení do soutěže je, aby navrhovaný nápad využíval systémy družicové navigace s důrazem na systém Galileo. Přihlásit se mohou začínající i zavedené soukromé firmy, zapálení jednotlivci, studenti či čerství absolventi vysokých škol, výzkumné týmy ad. Návrh se může nacházet ve fázi ideje, rozvinutého systémového řešení či prototypu v libovolné fázi vývoje. Návrhy budou hodnoceny odbornou porotou podle řady kritérií, přičemž mezi nejvýznamnější patří vztah k GNSS, technická proveditelnost, potenciál k uplatnění na trhu a ošetření právních aspektů a rizik. Každý návrh nejprve prochází vyhodnocením v regionálním kole, které si navrhující zvolí dle vlastního výběru. Vítězové regionálních kol postupují do finále soutěže, jehož vítěz bude představen na slavnostním vyhlášení cen 7. listopadu v estonském hlavním městě Tallinn. Kromě hlavní výhry se každý návrh může ucházet o jednu zvláštní cenu, které udělují sponzoři soutěže, a mezi nimiž je i zvláštní cena pro návrhy univerzitních týmů (The University Challenge) a ocenění pro nejlepší prototyp (GNSS Living Lab Prize).

V rámci České republiky nyní probíhá regionální kolo soutěže, jehož vítězi získají možnost využít nabídku služeb Agentury pro rozvoj podnikání a investic – CzechInvest o celkové hodnotě až 4000 EUR a služeb ve Vědeckotechnickém parku Výzkumného a zkušebního leteckého ústavu, a.s. (VZLÚ). Podrobný popis nabízených služeb naleznete v dokumentu na tomto odkaze.

Vaše nápady můžete přihlašovat a průběžně ukládat v databázi soutěže ESNC do 30. června 2017.

Regionálním organizátorem soutěže je Ministerstvo dopravy ČR, Odbor ITS kosmických aktivit a VaVaI. Partnery letošního ročníku jsou CzechInvest a VZLÚ, a.s.

Kontakty:

MD ČR: Mgr. Josef Šobra (Josef.sobra@mdcr.cz)

Web soutěže: http://www.esnc.info/http://www.esnc.eu/prize/czech-republic 

AZO: www.anwendungszentrum.de

Autor: Josef Šobra   |   Sekce: Mezinárodní soutěže | GNSS systémy | Aktuality | Vybrané aktuality pro průmyslové a akademické subjekty   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.