Česky English

Úvodní stránka Kosmické aktivity ČR Vybrané aktuality a články Trvalá výzva v programu ESA NAVISP pro vývoj komerčních produktů z oblasti družicové navigace a PNT technologií

Trvalá výzva v programu ESA NAVISP pro vývoj komerčních produktů z oblasti družicové navigace a PNT technologií

24.4.2017

Trvalá výzva v programu ESA NAVISP pro vývoj komerčních produktů z oblasti družicové navigace a PNT technologií

Evropská kosmická agentura (ESA) v rámci svého nového programu NAVISP (NAVigation Innovation Support Programme) vyhlásila dlouhodobě otevřenou výzvu (AO8927), která má za úkol podporovat vývoj inovativních a komerčně uplatnitelných produktů z oblasti družicové navigace. Cílem programu NAVISP je zvýšení konkurenceschopnosti evropského průmyslu v tomto rychle se rozvíjejícím průmyslovém odvětví.

Tematicky se výzva neomezuje pouze na oblast navigace, ale zahrnuje celý sektor PNT technologií (Position, Navigation and Timing). Návrhy produktů se mohou týkat jak družicového i pozemního segmentu a vývoje aplikací. Produktem se pro účely této výzvy myslí technologie, přístrojové vybavení, systém či subsystém, software či služba. Na výzvu mohou s vlastním návrhem tématu reagovat velké i malé a střední podniky, začínající firmy typu start-up, výzkumné ústavy a univerzity.

Proces hodnocení návrhů se skládá ze dvou kol, přičemž žadatelé nejprve podávají zkrácenou verzi projektového návrhu (outline proposal) a v případě pozitivního vyhodnocení připravují plnou verzi návrhu (full proposal). Pokud bude projekt vybrán k realizaci, uhradí Evropská kosmická agentura náklady velkým podnikům do výše 50 % a malým a středním podnikům až do 80 %. Univerzitám a výzkumným ústavům ESA pokryje až 100 % nákladů, pokud se budou na projektu podílet jako subdodavatelé a na produktu deklarují nulový komerční zájem.

Více informací včetně návodu na přípravu projektového návrhu naleznete v zadávací dokumentaci u aktivity AO8927 v systému veřejných zakázek ESA EMITS. Pro zobrazení zadávací dokumentace a možnost vlastního podání projektového návrhu je třeba se v systému EMITS zaregistrovat. Pro předložení plného projektového návrhu je též třeba podpůrný dopis národní delegace do Programové rady ESA pro družicovou navigaci. V tomto smyslu prosím kontaktujte autora článku.

Kontakt

Josef Šobra
josef.sobra@mdcr.cz
tel.: 225 131 657
mobil: 601 392 719    

Autor: Josef Šobra   |   Sekce: Evropská kosmická agentura | GNSS systémy | Aktuality | Vybrané aktuality a články | Vybrané aktuality pro průmyslové a akademické subjekty   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.