Česky English

Úvodní stránka Kosmické aktivity ČR Tisková zpráva: Česko-německý průmyslový den zaměřený na oblast kosmických aktivit

Tisková zpráva: Česko-německý průmyslový den zaměřený na oblast kosmických aktivit

24.4.2014

Tisková zpráva: Česko-německý průmyslový den zaměřený na oblast kosmických aktivit

Dne 23.4.2014 se v prostorách Ministerstva dopravy uskutečnil Česko-německý průmyslový den zaměřený na oblast kosmických aktivit. Jednalo se o historicky první setkání českých a německých firem s hlavním cílem hledat možné oblasti vzájemné spolupráce v této oblasti.

  AAAkci pořádalo Ministerstvo dopravy ve spolupráci s německým centrem pro letectví a kosmické aktivity DLR, reprezentovaným předsedou představenstva prof. Wernerem a členem představenstva Gerdem Gruppem. Sama DLR zaměstnává přes 7400 lidí a kromě plánování a implementace německého kosmického programu a řízení německé účasti v programech Evropské kosmické agentury ESA se zabývá mj. výzkumem a vývojem v oblasti kosmických aktivit, letectví, dopravy, energetiky a bezpečnosti.

Průmyslového dnu se zúčastnilo na 50 českých a 15 německých firem, včetně zástupců firem jako Airbus D&S, OHB a Werum AG. Setkání znamenalo jedinečnou příležitost k navázání spolupráce v oblasti kosmických aktivit a družicové navigace s německými partnery prostřednictvím prezentací jednotlivých firem a B2B setkání. Německo je pro ČR a její průmysl klíčovým partnerem ve většině oblastí, nejinak je tomu  i v oblasti kosmický aktivit.

Na okraj tohoto setkání proběhlo také jednání německé delegace s vedením Agentury pro evropský globální navigační družicový systém (GSA), která sídlí od roku 2012 v Praze.

I když ČR  v současné době nemá svůj vlastní kosmický program, úspěšně se na kosmických aktivitách podílí skrze Evropskou kosmickou agenturu ESA a Evropskou unii. Právě tyto činnosti představují rámec vzájemné česko-německé spolupráce, neboť Německo investuje do oblasti kosmických aktivit a aktivit ESA více než 1,5 mld. Euro ročně, což je nejvíce v Evropě.

Kosmické aktivity jsou oblastí s nejvyšším potenciálem inovací a pro ČR představuje jednu z předních možností, jak upevnit a zvýšit svou konkurenceschopnost nejen a evropském, ale i globálním měřítku.  
 

Součástí průmyslových dní byly i B2B setkání

Součástí průmyslového dne bylo i na více než 100 jednotlivých B2B setkání.

Autor: Martin Šunkevič   |   Sekce: Kosmické aktivity ČR | Aktuality | Vybrané aktuality pro průmyslové a akademické subjekty   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.