Česky English

Úvodní stránka Kosmické aktivity ČR Tisková zpráva - Slavnostní otevření expozice European Space Expo!

Tisková zpráva - Slavnostní otevření expozice European Space Expo!

9.6.2014

Tisková zpráva - Slavnostní otevření expozice European Space Expo!

Expozice European Space Expo byla v sobotu 7. června 2014 otevřena! Slavnostní ceremonie se zúčastnili náměstek ministra dopravy pro kosmické aktivity a ITS  Karel Dobeš, výkonný ředitel agentury pro evropský GNSS (GSA) Carlo des Dorides, starosta MČ Praha 1 Oldřich Lomecký, který jménem Prahy 1 expozici European Space Expo zaštítil, a v neposlední řadě také zástupce Evropské komise Jan Michal.

Obr.1 - pohled na European Space Expo před Rudolfinem

European Space Expo, které v Praze doprovází konferenci European Space Solutions 2014 (11.-13. června 2014, Kongresové centrum Praha), bylo vystaveno již ve více než 20 evropských městech. Expozice je volně přístupná komukoli a jejím primárním účelem je seznámit širokou veřejnost s rolí a významem kosmických technologií a aplikací v dnešním světě, s důrazem na evropské navigační systémy Galileo, EGNOS a na evropský program pro pozorování Země Copernicus. To vše interaktivní formou, doplněnou o společné diskuze s odborníky na daná témata (flyer expozice naleznete zde).

Obr.2 - stříhání pásky při otevření expozice European Space Expo před Rudolfinem; zleva: starosta MČ Praha 1 Oldřich Lomecký; zástupce Evropské komise Jan Michal; výkonný ředitel agentury pro evropský GNSS (GSA) Carlo des Dorides; náměstek ministra dopravy pro kosmické aktivity a ITS Karel Dobeš.
 
Doplňující reportáž o otevření European Space Expo (© Praha 1 TV)

ČR, jmenovitě Ministerstvo dopravy, jakožto spoluorganizátor Expa, mělo možnost informačně naplnit jeden ze třinácti kiosků (které jsou umístěny kolem dokola stavby), ten mj. představuje: kosmické aktivity v ČR, zapojení ČR do programů Evropské kosmické agentury, firmy aktivní v této perspektivní oblasti, ale také několik kvízů a videí, včetně informací pro děti.


Obr. 3 - European Space Expo - úvodní řeč náměstka ministra dopravy pro kosmické aktivity a ITS Karla Dobeše.

European Space Expo bude otevřeno až do 15. června, každý den v odpoledních hodinách je součástí doprovodný program, většinou formou přednášek a dalších setkání, zástupci Ministerstva dopravy taktéž přispějí několika příspěvky.       

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Autor: Václav Nesládek   |   Sekce: Agentura GSA | GNSS systémy | Kosmické aktivity ČR | Aktuality | Vzdělávání v oblasti vesmírné problematiky | Vybrané aktuality pro průmyslové a akademické subjekty   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.