Česky English

Úvodní stránka Kosmické aktivity ČR Příležitost pro studenty: Navštivte ESA School Lab v rámci konference Living Planet Symposium 2016

Příležitost pro studenty: Navštivte ESA School Lab v rámci konference Living Planet Symposium 2016

18.3.2016

Příležitost pro studenty: Navštivte ESA School Lab v rámci konference Living Planet Symposium 2016

Ve dnech 9. – 13. května 2016 se v Praze v Kongresovém centru uskuteční konference Living Planet Symposium 2016, která je nejrozsáhlejší akcí Evropské kosmické agentury (ESA) v oblasti pozorování Země (DPZ). Hlavním organizátorem symposia je ESA, spoluorganizátory akce jsou pak Ministerstvo dopravy, Ministerstvo životního prostředí a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Univerzita Karlova v Praze a vzdělávací kanceláŕ ESERO Česká republika.

Kongresu se zúčastní přibližně 2,5 tisíce vědců i zájemců o nejrůznější témata z oblasti DPZ, ať už jde o technické aspekty vlastních družic či o aplikace výsledků DPZ pro studium přírodovědných či společenských témat.

Jak je osvědčeným zvykem z předchozích ročníků (Edinburgh 2013, Bergen 2010, Montreal 2007 a Salzburg 2004), odborný program doprovází nabídka akcí a výukových programů pro školy, tzv. ESA School Lab

Letošní pražský ESA School Lab organizuje ESERO Česká republika a Univerzita Karlova v Praze, ve spolupráci s ESA, National Space Academy of United Kingdom a DLR – Německým výzkumným centrem pro letectví a kosmonautiku.

ESA School Lab představí třídám středních škol to nejlepší, co je v Evropě pro vzdělávání k tématu dálkového průzkumu Země k dispozici: interaktivní pokusy, 3D obrazovka s modely satelitů, výuková aplikace pro tablety Globální problémy z nadhledu, analýzy s využitím polního spektrometru, tvorba 3D modelu krajiny, rozšířená realita pro tablety, 3D brýle atd.

Účastníci si z akce odnesou výukové materiály a inspirativní obrazové postery.

Programy pro školy

Výuka bude probíhat v přízemí Kongresového centra a bude mít charakter 2,5 hodinového bloku, během něhož děti vystřídají tematické kouty různého zaměření. 

Na konkrétní termín může učitel zaregistrovat svou třídu zde:

10. 5. 2016 (ÚT)     9:30 – 12:00      13:30 – 16:00

11. 5. 2016 (ST)     9:30 – 12:00      13:30 – 16:00

12. 5. 2016 (ČT)     9:30 – 12:00      13:30 – 16:00

Terénní hra

Nezávisle na registrované výuce bude podle zájmu probíhat terénní hra (1,5 hod.) po nedalekém Vyšehradě, zaměřená na interpretaci družicových snímků různých koutů pražské metropole.

Pro terénní hru na Vyšehradě může učitel zaregistrovat svou třídu zde:

10. – 12. 5. 2016 (ÚT-ČT)       

Seminář pro učitele

Kromě programu pro žáky je připraven i seminář pro samotné učitele v pátek 13. 5. dopoledne. Na semináři se učitelé seznámí s výukovou aplikací pro tablety, zaměřenou na dálkový průzkum Země a globální problémy.

Na tento seminář je možné se registrovat zde.

13. 5. 2016 (PÁ)    9:30 – 12:00

Venkovní aktivity

Jako doprovodné aktivity ESA School Lab budou na prostranství před Kongresovým centrem probíhat venkovní aktivity, jako např. odpalovaní vodních raket či lety dronu s termokamerou.

Na venkovní aktivity není třeba se registrovat.

 

Oficiální pozvánku na ESA SchoolLab naleznete ke stažení zde (např. k propagaci akce v rámci školy, atd.).

Pro více informací kontaktujte vzdělávací kancelář ESERO Česká republika.

 
Zdroje:
autor původního textu: Lukáš Holman, zdroj: esero.scientica.cz

Autor: Václav Nesládek   |   Sekce: Vesmír pro nejmladší generaci | Kosmické aktivity ČR | Aktuality | Vybrané aktuality a články | Vzdělávání v oblasti vesmírné problematiky | Vybrané aktuality pro průmyslové a akademické subjekty   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril