Česky English

Úvodní stránka Kosmické aktivity ČR Návštěva předsedy vlády v Bavorsku

Návštěva předsedy vlády v Bavorsku

21.3.2016

Návštěva předsedy vlády v Bavorsku

Na pozvání ministerského předsedy Svobodného státu Bavorsko Horsta Seehofera navštívil předseda vlády České republiky Bohuslav Sobotka ve dnech 10. – 11. 3. 2016 Bavorsko. Předsedu vlády Sobotku na návštěvě doprovázel místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek a dále početná podnikatelská delegace, zaměřená zejména na letectví, kosmické technologie a přesné strojírenství.

Během návštěvy se kromě řady formálních setkání a diskuzí nad tématy česko-bavorské hospodářské spolupráce konal např. odborný seminář „Česká republika a Bavorsko: kooperace hospodářství a vědy“, organizovaný Průmyslovou a obchodní komorou a Řemeslnickou komorou Mnichov/Horní Bavorsko. V rámci semináře vyzdvihl předseda vlády Sobotka důležitost oblasti výzkumu, vývoje a inovací a jejich aplikací v praxi a ve výrobě, stejně jako digitalizaci průmyslu a zavádění principů „Průmyslu 4.0“ do ekonomiky, jež je také jednou z osmi prioritních oblastí probíhajícího česko-německého strategického dialogu.

Seminář „Česká republika a Bavorsko: kooperace hospodářství a vědy“

Důležitým bodem cesty pak byla návštěva předsedy vlády Sobotky v průmyslovém kampusu Ludwiga Bölkowa v areálu firmy Airbus GmbH v Mnichově. Kampus je úspěšným inkubátorem firem v oboru letectví a kosmonautiky a sídlí zde např. i pobočka inkubátoru ESA BIC Bavaria. V této souvislosti zde za přítomnosti předsedy vlády Sobotky došlo k plánovanému podpisu Memoranda o porozumění týkajícího se vzájemné spolupráce mezi společností Anwendungszentrum Oberpfaffenhofen, která provozuje podnikatelský inkubátor Evropské kosmické agentury ESA BIC Bavaria, a agenturou CzechInvest, zodpovědnou za činnost nově zřizovaného podnikatelského inkubátoru ESA BIC Prague, který bude sídlit v paláci Adria na pražském Jungmannově náměstí. Dané Memorandum o porozumění pak cílí zejména na přenos bavorských zkušeností s provozem inkubátoru do českého prostředí a nastavuje rámec společné a efektivní spolupráce mezi oběma inkubátory.

Podpis Memoranda o porozumění mezi inkubátory ESA BIC Bavaria a ESA BIC Prague

O ESA BIC Prague

Cílem ESA BIC Prague, jehož vznik v ČR iniciovalo Ministerstvo dopravy, je zejména podpora činnosti začínajících podniků v jejich rozvoji a usnadnění jejich zapojení do oblasti kosmických aktivit. Inkubátor ESA BIC Prague, který bude provozovat agentura CzechInvest, vzniká také díky významné podpoře Magistrátu hl. m. Prahy. Více informací naleznete v tiskové zprávě „Inkubátor ESA BIC pro ČR v Prague Startup Centre!“.

Aktuální evropská síť inkubátorů ESA BIC

Zdroj: MZV, MD

Autor: Václav Nesládek   |   Sekce: Kosmické aktivity ČR | Aktuality | Vybrané aktuality pro průmyslové a akademické subjekty   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril