Česky English

Úvodní stránka Kosmické aktivity ČR Mezinárodní spolupráce Evropské průmyslové podniky a organizace

Evropské průmyslové podniky a organizace

EADS Astrium

Astrium je dceřinou společností EADS, což je světový lídr v oblasti letectví, obrany a souvisejících služeb. Ve skupině EADS jsou dále společnosti Airbus a Eurocopter. Astrium je společností s více než 40-ti lety zkušeností v oblasti kosmických aktivit, která se významně podílela v mnoha kosmických misích (např. Ariane, Mezinárodní kosmická stanice, Envisat, Mars Express, Skynet 5).

Díky svým zkušenostem jako prvokontraktor působí v mnoha sektorech kosmického odvětví – nosné rakety, aktivity spojené s lety s lidskou posádkou, satelitní systémy a s tím spojené služby. Mezi významné partnery EADS Astrium patří např. Arianespace, Dutch Space, Astrium North America, EADS Sodern, atd.

Astrium nabízí své služby ve třech odvětvích:

  1. Kosmická doprava: představuje hlavního dodavatele pro civilní a vojenskou kosmickou dopravu a aktivity spojené s lety s lidskou posádkou.
  2. Satelity: působí v oblasti návrhu a výroby satelitních systémů, včetně podnikatelské činnosti zahrnující civilní a vojenské telekomunikace a pozorování Země, vědu a navigační programy, spolu s kompletním rozsahem příslušného vybavení pro pozemní a kosmickou infrastrukturu.
  3. Služby: poskytuje služby v oblasti bezpečné komunikace, pozorování Země a navigace.  

Počet zaměstnanců společnosti je 15000, kteří pracují v pěti zemích: Německo, Francie, Velká Británie, Španělsko, Nizozemsko. V roce 2010 byla v ČR otevřena pobočka „Astrium Czech Republic s.r.o.” v Praze. Při této příležitosti se na detašovaném pracovišti Ministerstva dopravy na adrese Janovského 2, Praha 7, 170 00 konala slavnostní recepce.

Více informací o společnosti EADS Astrium naleznete zde.

Thales Alenia Space

Thales je předním dodavatelem v oblasti obrany a významným hráčem na civilních a obchodních trzích na světě. Své podnikání orientuje dle tří hlavních tržních segmentů: letectví a kosmonautika, obrana, bezpečnost. Jde o francouzskou společnost, která dnes generuje 80% svých příjmů mimo Francii. Thales má zastoupení v 50 zemích v Evropě, Americe a Asii, kde mimo jiné spolupracuje také s univerzitami. Akvizicí se společností Alcatel-Lucent rozšířila společnost Thales svou činnost v Německu, Kanadě, Itálii, Španělsku, Portugalsku, Rumunsku, Polsku a Rakousku. 

Skupina Thomson-CSF (v roce 2000 došlo k přejmenování společnosti Thomson-CSF na Thales) byla vytvořena privatizací v roce 1998. Tři základní strategické pilíře jsou:

  • Přítomnost v rámci celého hodnototvorného řetězce (od vybavení a systémů až po systémovou integraci, prvotní smlouvy a služby).
  • Duální technologie (vyvážené portfolio mezi obranným a civilním podnikáním, optimální součinnost).
  • Mezinárodní účinkování (dlouhodobé zákaznické vztahy, maximalizace místních obchodních možností, přístup k místním znalostem a zdrojům, seznámení se s národními bezpečnostními požadavky).

Výzkumné a vývojové aktivity společnosti představují přibližně 20% příjmů. Počet zaměstnanců je 68000, ze kterých 50% pracuje mimo Francii.

Více informací o společnosti Thales můžete nalézt zde.

OHB System AG

OHB System AG je středně velká německá společnost specializující se na kosmické technologie a je dceřinou společností skupiny OHB. OHB Systém AG se specializuje na malé nízkoorbitové a geostacionární satelity pro vědecký výzkum, komunikaci a pozorování Země. Společnost dále vyvíjí špičkové technologie pro kosmické lety s lidskou posádkou, modely a studie pro zkoumání naší sluneční soustavy, stejně jako průzkumné satelity a nástroje pro širokopásmový bezdrátový přenos obrazových dat, poskytující větší zabezpečení a kvalitu informací.

Více informací o této společnosti najdete zde

RUAG

RUAG je švýcarská firma zaměřená na vývoj a výrobu technického vybavení a aplikací pro oblasti letectví a obrany. Dodává také komponenty a komunikační vybavení pro družice. Společnost má pět divizí: vesmír, letectví, technologie, obranu a zbrojní průmysl.

RUAG má výrobní závody ve Švýcarsku, Německu, Rakousku, Švédsku, Maďarsku a USA.

Více informací o této společnosti najdete na
http://www.ruag.com/Ammotec/Ammotec_Home
 
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.