Česky English

Úvodní stránka Kosmické aktivity ČR Inkubátor ESA BIC pro ČR v Prague Startup Centre!

Inkubátor ESA BIC pro ČR v Prague Startup Centre!

16.3.2016

Inkubátor ESA BIC pro ČR v Prague Startup Centre!

Dne 3. března 2016 byl v prostorách pražského paláce Adria slavnostně otevřen nový inkubátor Prague Startup Centre. Více než 100 hostů uvítali v rámci slavnostního otevření Adriana Krnáčová, primátorka hlavního města Prahy a Andrej Babiš, místopředseda vlády a ministr financí. V prostorách inkubátoru Prague Startup Centre bude sídlit také nově zřizovaný inkubátor ESA BIC Prague, jehož cílem je zejména podpora činnosti začínajících podniků v jejich rozvoji a usnadnění jejich zapojení do oblasti kosmických aktivit.

Během pilotního měsíčního provozu, který předcházel vlastnímu otevření inkubátoru Prague Startup Centre, byl spuštěn nový inkubační program pro inovativní firmy i ve fázi nápadu. Startupům přinese na 4 měsíce nejen prostory v paláci Adria, ale také mentoring a poradenství od zkušených expertů a technologických partnerů. Účast v programu je bezplatná, startupy se ani nevzdávají svého podílu ve prospěch programu. Zájem o první běh dokonce 3x překročil kapacitu Prague Startup Centre.

Palác Adria na Jungmannově náměstí v Praze

Prague Startup Centre provozuje Czech ICT Alliance. V paláci Adria působí díky zvýhodněnému nájmu od Magistrátu hl. m. Prahy. Náklady na provoz a lidské zdroje jsou hrazeny čistě z výnosů pronajímaných ploch a spolupráce s partnery z komerčního sektoru. Z veřejných prostředků nepobírá žádnou podporu.  Spolu s významnými studentskými spolky (Všehrd, Unie studentů ČVUT) a pražskými vysokými školami (např. Vysoká škola obchodní, Vysoká škola podnikání a práva, Metropolitní univerzita) bude Prague Startup Centre také pomáhat studentům v rozjezdu jejich podnikání.

ESA BIC v Prague Startup Centre

Ve stejných prostorách jako Prague Startup Centre bude sídlit i ESA BIC Prague, inkubátor Evropské kosmické agentury provozovaný agenturou CzechInvest za významné podpory Magistrátu hl. m. Prahy. Vznik ESA BIC v České republice iniciovalo Ministerstvo dopravy.

Vojtěch Raitr, náměstek generálního ředitele agentury CzechInvest, prezentující ESA BIC v rámci otevření Prague Startup Centre. Vpravo: Adriana Krnáčová,primátorka hlavního města Prahy; Andrej Babiš, místopředseda vlády a ministr financí.

V Prague Startup Centre již nyní působí BattSwap, první český startup, který byl přijat do prestižního inkubačního programu ESA BIC při Evropském centru pro vesmírné operace v Darmstadtu (ESOC).

 
Andrej Babiš, ministr financí a místopředseda vlády, při interview

 

Více informací o inkubátoru Prague Startup Centre naleznete zde: www.praguestartupcentre.cz

Foto a zdroj: www.praguestartupcentre.cz

Autor: Václav Nesládek   |   Sekce: Kosmické aktivity ČR | Aktuality | Vybrané aktuality pro průmyslové a akademické subjekty   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.