Česky English

Úvodní stránka Evropská unie a vesmír Vybrané aktuality a články Konference o kosmické politice EU

Konference o kosmické politice EU

20.1.2014

Konference o kosmické politice EU

Ve dnech 28. a 29. ledna se v budově Charlemagne Evropské komise v Bruselu uskuteční šestá konference na vysoké úrovni o kosmické politice EU. Ústředním tématem bude „Jakým směrem se má vydat Evropa mezi dneškem a rokem 2020?“

Konference o kosmické politice EU se bude konat v kritické době, kdy začíná nové sedmileté rozpočtové období Evropské unie pro roky 2014 až 20 a kdy se chystá setkání Rady ESA na ministerské úrovni (uskuteční se koncem letošního roku). Díky tomu je konference přesně načasovaná do doby rozhodování o budoucnosti Evropy ve vesmíru.

Kromě jiných budou hráči na poli kosmických aktivit diskutovány otázky konkurenceschopnosti evropského průmyslu, budoucí směrování kosmických programů EU, narůstající role družicových telekomunikací stejně jako nové výzvy stojící před operátory či obranný a bezpečnostní rozměr kosmických služeb a aktivit. Mezi delegáty budou vysoce postavení představitelé z institucí EU, představitelé národních politik, hlavy kosmických agentur, prezidenti a předsedové představenstva mnoha firem operujících v evropském kosmickém sektoru a představitelé uživatelů kosmických aplikací.

Konference se bude konat pod patronací prezidenta Evropské komise José Manuela Barrosa, prezidenta Evropského výboru Hermana Van Rompuye a prezidenta Evropského parlamentu Martina Schulze. Mezi nejdůležitějšími hosty bude viceprezident Evropské komise Antonio Tajani a generální ředitel ESA Jean-Jacques Dordain.

Účast na konferenci je zdarma, leč předchozí registrace je nezbytná. Registrovat se je možné zde.

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Autor: Tomáš Přibyl   |   Sekce: Aktuality | Vybrané aktuality a články   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril