Česky English

Úvodní stránka Evropská kosmická agentura Debata občanů o přínosech, směřování a roli Evropy v kosmických aktivitách, 10. září 2016, Praha

Debata občanů o přínosech, směřování a roli Evropy v kosmických aktivitách, 10. září 2016, Praha

29.7.2016

Debata občanů o přínosech, směřování a roli Evropy v kosmických aktivitách, 10. září 2016, Praha

10. září 2016 se ve členských státech Evropské kosmické agentury (ESA) uskuteční první Debata občanů o přínosech, směřování a roli Evropy v kosmických aktivitách. ESA organizuje veřejnou debatu ojedinělou metodou, při které se z každého členského státu zúčastní přibližně 100 občanů, tedy více než 2000 občanů 22 evropských zemí bude diskutovat současně ve stejný den.

Účastníci budou vybíráni podle socio-demografických kritérií, aby v maximální možné míře reprezentovali svou zemi. Občané tak budou mít možnost říci v celodenní debatě svůj názor a podílet se na nastavení priorit současných a budoucích evropských kosmických programů. Konsolidované výsledky budou předány generálnímu řediteli ESA Janu Wőrnerovi. ESA se tímto snaží o společenskou otevřenost a další angažovanost ve společném dialogu s evropskými občany.

Lety do vesmíru, věda o vesmíru, průzkum vesmíru, nové technologie a inovace mohou přinášet odpovědi na sociální otázky a mohou být zdrojem inspirace pro budoucí generace.

Debata občanů o přínosech, směřování a roli Evropy v kosmických aktivitách je premiérou – je to vůbec poprvé, kdy je budoucnost kosmických programů předložena široké debatě v tolika zemích. Debata je organizována ESA a koordinuje ji francouzská agentura Missions Publiques s podporou lokálních organizací v každé členské zemi ESA.

V České republice organizuje debatu Technologické centrum Akademie věd ČR v Praze za podpory Ministerstva dopravy a agentury CzechInvest.

Přijďte 10. září a zúčastněte se světové premiéry! Využijte možnosti sdělit svůj pohled na evropskou kosmickou politiku přímo vedení ESA!

Zájemci o účast se musejí registrovat na webu http://citizensdebate.space

Více informací naleznete na webu http://www.citizensdebate.space/cs_CZ, příp. kontaktujte habarta@tc.cz. Tisková zpráva je k dispozici zde.

Autor: Václav Nesládek   |   Sekce: Evropská kosmická agentura | Kosmické aktivity ČR | Aktuality | Vzdělávání v oblasti vesmírné problematiky   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril