Česky English

Úvodní stránka Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Webové stránky:
www.msmt.cz

Adresa:
Karmelitská 7,
118 12 Praha 1

Tel. ústředna:
+420 234 811 111

Elektronická adresa:
posta@msmt.cz

 

Odbor zodpovědný za kosmickou problematiku:
Náměstek pro výzkum a vysoké školství

  • Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy je ústředním orgánem státní správy zodpovědným za vzdělávání, výzkum a vývoj v oblasti kosmických aktivit, včetně mezinárodní spolupráce.
  • Podílí se na koordinaci kosmických aktivit vlády České republiky. 

 

Aktuality RSS

Vláda schválila 500 mil. na vyšší platy nepedagogů
Praha 26. června 2017 – Vláda schválila posílení rozpočtu MŠMT o 500 milionů korun pro letošní rok, peníze jsou určeny na zvýšení platů nepedagogů. Tyto peníze půjdou z kapitoly Všeobecná pokladní správa, dalších 300 milionů zajistí Ministerstvo financí ČR z kapitoly Státní dluh. Na platy nepedagogů, tedy například školníků, kuchařek či školních ekonomek, by díky tomu mělo jít od července celkem o 800 milionů navíc.

Lidské zdroje
V této sekci naleznete aktuální pracovní nabídky v oblasti Rozvoje lidských zdrojů.

Výzva č. 02_16_010 Budování kapacit pro rozvoj škol I. - Výzva byla ukončena
Řídicí orgán OP VVV zveřejňuje dne 26. 6. 2017 verzi 2 výzvy Budování kapacit pro rozvoj škol I. Oproti původní verzi dochází k navýšení alokace ze 700 mil. Kč na 780 mil. Kč.  

Kondolence ministra Štecha k úmrtí Eduarda Zemana
Se zármutkem jsem dnes přijal zprávu o úmrtí bývalého ministra školství, mládeže a tělovýchovy Eduarda Zemana. Eduard Zeman působil ve školství po celý život – byl aktivním učitelem, působil v Asociaci pedagogů základního školství a tématu školství a vzdělávání se věnoval i ve své politické kariéře. Za jeho působení jako ministra byly připraveny významné změny v oblasti školství i dodnes ceněný Národní program rozvoje vzdělávání v ČR, známý jako Bílá kniha. Eduard Zeman také působil jako první školský ombudsman. Vyjadřuji všem jeho blízkým upřímnou soustrast. Stanislav Štech

Přehled vzorů - Přílohy monitorovacích zpráv
ŘO OP VVV zveřejnil nové vzory k ZoR projektu pro doložení indikátorů 20211 Soupisku odborných publikací a indikátoru 20216 Soupisku odborných publikací se zahraničním spoluautorstvím. Dále byl uveřejněn vzor Přehledu klíčových výstupů k naplnění indikátoru projektu EFRR.

Společné vzdělávání je přirozená věc: Š. Tetourová
„Kolikrát jsem slyšela, že chytré děti mají jít na gymnázium, protože je “hloupé” děti na odborných školách potáhnou dolů. Kolikrát jsem slyšela, že se na „obyčejné” střední škole dostanou do špatné společnosti. Kolikrát jsem slyšela, že nejlepší učitelé učí na gymnáziích. Kolikrát jsem slyšela, že na přijímací zkoušky na vysokou připraví spolehlivě jen gymnázium,“ říká Štěpánka Tetourová, maminka nadané dcery Terezy.

Mimořádná výzva na rok 2017 – Vyhlášení dotačního neinvestičního Programu V. - 2.kolo - včetně opravy příloh Rozhodnutí a vzor Rozpočtu
Vyhlášení dotačního neinvestičního programu V. státní podpory sportu na období 2017 (neinvestiční dotace) - 2.kolo - včetně opravy příloh Rozhodnutí a vzor Rozpočtu. Omlouváme se za původně chybné zveřejnění příloh.

Volné místo - vrchní ministerský rada v oddělení parlamentní a vládní agendy
Č. j.: MSMT-13544/2017-2

vrchní ministerský rada v oddělení parlamentní a vládní agendy
Č. j.: MSMT-13544/2017-2

Rozdělení státního rozpočtu 2017 v oblasti sportu - Program V. Činnost sportovních svazů - 1. kolo
Rozdělení státního rozpočtu 2017 v oblasti sportu - neinvestiční prostředky Programu V. je v souladu s plánem hlavních úkolů MŠMT na I. pololetí roku 2017. Rozdělení Programu V. bylo projednáno poradní výběrovou komisí dne 21. června 2017 a schváleno poradou vedení MŠMT.
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2017

2015 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril