Česky English

Úvodní stránka Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Webové stránky:
www.msmt.cz

Adresa:
Karmelitská 7,
118 12 Praha 1

Tel. ústředna:
+420 234 811 111

Elektronická adresa:
posta@msmt.cz

 

Odbor zodpovědný za kosmickou problematiku:
Náměstek pro výzkum a vysoké školství

  • Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy je ústředním orgánem státní správy zodpovědným za vzdělávání, výzkum a vývoj v oblasti kosmických aktivit, včetně mezinárodní spolupráce.
  • Podílí se na koordinaci kosmických aktivit vlády České republiky. 

 

Aktuality RSS

Poradci ministra


MŠMT obdrželo 229 investičních projektů sportovních klubů v celkové hodnotě 3,447 mld. Kč
Praha, 18. října 2018 - Vysoká stavební připravenost a chuť změnit špatný stav sportovních zařízení v klubech se projevil v počtu i výši žádostí o dotaci. MŠMT ukončilo 15. 10. 2018 příjem žádostí o investiční dotace do sportovních zařízení v majetku TJ/SK. MŠMT bude přidělovat dotace ve výši 4 až 30 mil. Kč a rozdělí minimálně 500 mil. Kč.

Pozvánka na konferenci Towards Better University Teaching


Náměstek Pícl na konferenci k vícejazyčnosti
Praha, 18. října 2018 – Náměstek pro řízení sekce vzdělávání Václav Pícl společně s ředitelkou Národního institutu pro další vzdělávání Helenou Plitzovou dnes zahájili sedmý ročník mezinárodní konference k podpoře vícejazyčnosti na školách „Jazyky v zrcadle jednoho století“. S příspěvky zde vystoupili zástupci z České i Slovenské republiky, a také z Chorvatska, Kanady, Francie.

Ředitelka NPMK Markéta Pánková obdržela významné ocenění
Praha 18. října 2018 - Medaili Artis Bohemiae Amicis za šíření dobrého jména české kultury v tuzemsku i v zahraničí převzala včera z rukou ministra kultury ředitelka Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského (NPMK) Markéta Pánková.

Vyhlášení výzvy Podpora aktivit integrace cizinců na území ČR v roce 2019
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR vyhlašuje výzvu "Podpora aktivit integrace cizinců na území ČR v roce 2019".

Školský ombudsman řešil téměř dva tisíce podnětů
Praha, 18. října 2018 – Školský ombudsman řešil v uplynulém školním roce opět téměř dva tisíce podnětů. Jednalo se zejména o spory mezi učiteli a vedením školy, rodiči a učiteli a mezi žáky navzájem. Zvýšené množství dotazů a stížností souviselo také s realizací konkurzů na posty ředitelů škol a školských zařízení.  

MŠMT seznámilo krajské úřady s novým financováním škol
Olomouc, 17. října 2018 – Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy pokračuje v přípravách na zavedení nového financování regionálního školství. Na dvou celostátních seminářích, které se této problematice věnují, seznámili ministerští úředníci s novou podobou výkaznictví pracovníky odborů školství z krajských a obecních úřadů obcí s rozšířenou působností. Druhý ze seminářů se uskutečnil dnes v Olomouci.

Vyhlášení rozvojového programu "Podpora výuky plavání v základních školách v roce 2019 (IV. etapa)"
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlašuje čtvrtou etapu rozvojového programu k podpoře výuky plavání na 1. stupni základních škol.   

Hodnotící kritéria pro Programy státní podpory práce s dětmi a mládeží pro NNO – výzva pro rok 2019

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.