Česky English

Úvodní stránka Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Webové stránky:
www.msmt.cz

Adresa:
Karmelitská 7,
118 12 Praha 1

Tel. ústředna:
+420 234 811 111

Elektronická adresa:
posta@msmt.cz

 

Odbor zodpovědný za kosmickou problematiku:
Náměstek pro výzkum a vysoké školství

  • Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy je ústředním orgánem státní správy zodpovědným za vzdělávání, výzkum a vývoj v oblasti kosmických aktivit, včetně mezinárodní spolupráce.
  • Podílí se na koordinaci kosmických aktivit vlády České republiky. 

 

Aktuality RSS

Volné místo - učitel/učitelka – vychovatel/vychovatelka na gymnáziu Friedricha Schillera v Pirně NOVÉ


Volné místo - učitel/učitelka – vychovatel/vychovatelka na gymnáziu Friedricha Schillera v Pirně NOVÉ


Newsletter oddělení pro záležitosti Evropské unie MŠMT o evropských záležitostech - čísla za rok 2019
Přečtěte si vydání Newsletteru oddělení pro záležitosti Evropské unie MŠMT o evropských záležitostech mapující dění v roce 2019. Elektronické periodikum pro Vás připravujeme s cílem informovat o aktualitách v evropském dění v oblastech vzdělávání, mládeže, výzkumu a vývoje, sportu a profesních kvalifikací.

MŠMT ve spolupráci s O2: "Zatočme s šikanou!"
Praha, 22. února 2019 – Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ve spolupráci s O2 vyhlašuje audiovizuální soutěž pro žáky druhých stupňů základních škol a žáky středních škol na téma „Jak se vypořádat se šikanou a kyberšikanou“. Cílem je zachytit tento negativní společenský jev přímo očima žáků, a také podpořit mediální gramotnost na školách. Vyhlášení vítězných snímků bude na konci školního roku.

Volné místo - ministerský rada v oddělení projektů akčního plánování MŠMT
Č. j.: MSMT-5438/2019-2

Ministerský rada v oddělení projektů akčního plánování MŠMT
Č. j.: MSMT-5438/2019-2

Ministerský rada v oddělení odborného vzdělávání MŠMT
Č. j.: MSMT-5416/2019-2

Volné místo - ministerský rada v oddělení odborného vzdělávání MŠMT
Č. j.: MSMT-5416/2019-2

Projekt SPORTUJ VE ŠKOLE slaví úspěchy
„Děti vzkazují, že by cvičily i více než jednu hodinu týdně.“ „Velký zájem dětí, rodičů i pedagogů o projekt.“ „Děti se zlepšují v pohybové gramotnosti a získávají kladný vztahu k pohybu.“ To jsou některé z obrovského množství pozitivních reakcí rodičů, dětí, učitelů a ředitelů škol na adresu projektu „Sportuj ve škole“. Ten byl z rozhodnutí MŠMT přidělen v loňském roce k administraci Asociaci školních sportovních klubů ČR (AŠSK). Celkem se do sportování dětí ve školních družinách zapojilo 332 škol ze všech krajů České republiky, přičemž nejvíce škol cvičilo v Moravskoslezském (44) a Zlínském kraji (39). Od září do prosince 2018 se projektu „Sportuj ve škole“ zúčastnilo 12 000 dětí I. stupně: na jedné škole se v jednom týdnu průměrně realizovalo 2,28 hodiny, což představuje 757 hodin sportovních aktivit týdně. Lekce „Sportuj ve škole“ vedlo celkem 546 lektorů, přičemž skupiny dětí (v průměrném počtu 16 cvičenců) na školách malotřídních i ostatních tvořilo 58 % chlapců a 42 % dívek.

V ELI Beamlines se jednalo o využití laserů s USA
Dolní Břežany u Prahy, 21. února 2019 - Ve výzkumné infrastruktuře ELI Beamlines se konala dvoudenní akce s názvem „Dialog USA-ELI“ o dalším rozvoji spolupráce v oblasti laserové fyziky a laserových technologií. Akce se účastnili zástupci amerických vládních agentur, výzkumných organizací a univerzit a představitelé 3 pilířů výzkumné infrastruktury ELI. Za MŠMT se  ednání zúčastnil a zahájil jej náměstek pro řízení sekce vysokého školství, vědy a výzkumu  Pavel Doleček. 




RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.