Česky English

Úvodní stránka Ministerstvo obrany

Ministerstvo obrany

Webové stránky:
www.army.cz

Adresa:
Tychonova 1,
160 01 Praha 6

Tel. ústředna:
+420 973 201 111

Elektronická adresa:
e-podatelna@army.cz

 

Odbor zodpovědný za kosmickou problematiku:
Sekce obranné politiky a strategie, Odbor strategického rozvoje

  • Zastoupení v Koordinační radě ministra dopravy pro kosmické aktivity
  • Organizace se zabývá bezpečnostními a obrannými aspekty kosmických aktivit, a to i ve vazbě na mezinárodní organizace.
  • Ministr obrany zastupuje ČR v řídícím orgánu Evropské obranné agentury - European Defence Agency Steering Board  

Aktuality RSS

CLS kurzy zachraňují životy vojáků v boji
Poskytnout první pomoc v polních podmínkách, ošetřování raněných pod krycí palbou nebo třídění většího počtu raněných. To jsou jen některé činnosti CLS (Combat Life Saver) kurzů, které probíhají v české armádě již několik let. Dalším akreditovaným místem CLS kurzů je od letošního 1. července i odbor Letecké záchranné služby a urgentní medicíny Armády ČR Líně.

Vrcholí příprava na slavnostní Přehlídku 2018
V prostorách bechyňských kasáren jsou v plném proudu přípravy na slavnostní Přehlídku 2018. Ve středu 17. října tudy prošlo více než dva tisíce vojáků z různých útvarů Armády České republiky, studentů Univerzity obrany, žáků střední vojenské školy z Moravské Třebové a příslušníků aktivní zálohy. Následující den tudy postupně projelo více než sto kusů techniky, které budou součástí pochodového proudu vlastní přehlídky na Evropské.

Leadership je umění i dovednost, zaznělo na konferenci na Univerzitě obrany
Uvedené zhodnocení jedné ze základních složek osobnosti profesionálního vojáka použil zástupce velitele Mnohonárodní divize severovýchod v polském Elblagu brigádní generál Karel Řehka na úvod 36. ročníku Mezinárodního kolokvia o řízení vzdělávacího procesu, které dnes proběhlo na půdě Univerzity obrany. Generál Řehka svým vystoupením doplnil akademickou diskusi na téma leadershipu o požadavky a dopady v armádní praxi.

Jednotka velitelství 18. Úkolového uskupení AČR připravena k nasazení v Afghánistánu
Ve čtvrtek úderem 12. hodiny skončilo odborně taktické a zároveň certifikační cvičení Messenger 2/2018. To bylo závěrečným prověřením jednotky velení 18. ÚU AČR RS k připravenosti plnit úkoly v místě jejich nasazení, tedy v Kábulu.

Generálporučík Aleš Opata otevřel výstavu 100 let armády
Náčelník Generálního štábu Armády České republiky generálporučík Aleš Opata ve čtvrtek 18. října na Vítězném náměstí v Praze 6 otevřel výstavu nazvanou 100 let armády. Slavnostního aktu se zúčastnili i další důležití hosté z resortu Ministerstva obrany a AČR a také političtí představitelé v čele s předsedkyní Výboru pro obranu Poslanecké sněmovny Janou Černochovou.

Ministr obrany a náčelník GŠ AČR potvrdili, že zranění vojáci jsou mimo ohrožení života
Ve čtvrtek 18. října se na Ministerstvu obrany uskutečnil tiskový brífink ministra obrany Lubomíra Metnara a náčelníka Generálního štábu Armády České republiky generálporučíka Aleše Opaty, který se konal v návaznosti na včerejší útok na české vojáky v Afghánistánu.

V Afghánistánu bylo zraněno pět českých vojáků
Ve středu 17. října 2018 okolo 14.20 hodin našeho času došlo při plnění operačního úkolu strážní rotou v okolí základny Bagrám v afghánské provincii Parwan k útoku na českou patrolu.

Podpora domácího obranného průmyslu je jednou z mých priorit, uvedl ministr Metnar na veletrhu v Letňanech
Ministr obrany Lubomír Metnar, ministr vnitra Jan Hamáček. a náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Aleš Opata dnes zahájili mezinárodní veletrh obranných a bezpečnostních technologií, který se koná v rámci projektu Future Forces Forum ve dnech 17. až 19. října na výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech. Slavnostního zahájení se dále zúčastnila řada dalších významných hostů ze zahraničí, ale i z ostatních resortů.

Náměstek Landovský podpořil na ukrajinském veletrhu české firmy a jednal o spolupráci v obraně
Ve dnech 9. až 10. října 2018 se v ukrajinském Kyjevě konal veletrh obranných technologií Arms and Security, kterého se za Ministerstvo obrany zúčastnil náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie Jakub Landovský s delegací.

Bude podporovat větší uskupení vojsk
Ředitelem Sekce podpory MO generálmajor Jaromír Zůna hovořil pro časopis A report především o budování nového praporu národního logistického zabezpečení v Rakovníku.
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.