Česky English

Úvodní stránka Ministerstvo obrany

Ministerstvo obrany

Webové stránky:
www.army.cz

Adresa:
Tychonova 1,
160 01 Praha 6

Tel. ústředna:
+420 973 201 111

Elektronická adresa:
e-podatelna@army.cz

 

Odbor zodpovědný za kosmickou problematiku:
Sekce obranné politiky a strategie, Odbor strategického rozvoje

  • Zastoupení v Koordinační radě ministra dopravy pro kosmické aktivity
  • Organizace se zabývá bezpečnostními a obrannými aspekty kosmických aktivit, a to i ve vazbě na mezinárodní organizace.
  • Ministr obrany zastupuje ČR v řídícím orgánu Evropské obranné agentury - European Defence Agency Steering Board  

Aktuality RSS

Ministryně obrany Šlechtová a generál Opata navštívili Den pozemního vojska v Zadních Bahnech
Stovky návštěvníků v sobotu přilákal Den pozemního vojska – Bahna 2018, který se konal v Zadních Bahnech u Strašic. Nabídl nejen přehlídku vojenské techniky, ale také historické ukázky a další program. Akci pořádal Velitel společných sil a Nadace pozemního vojska AČR.

Vojáci na Vítkově převzali čestné odznaky za mise v Afghánistánu a na Sinaji
V pátek 22. června se ve Slavnostní síni Národního památníku v Praze na Vítkově uskutečnil nástup příslušníků Armády ČR po jejich návratu ze zahraničních operací v Afghánistánu a na Sinajském poloostrově.

Strakoničtí protiletadlovci ovládli pěti desítkami raket vzdušný prostor nad Doupovem
Příslušníci 252. protiletadlového raketového oddílu a praporu podpory ze Strakonic absolvovali tento týden na protiletadlové střelnici Březina ve vojenském újezdu Hradiště na Karlovarsku bojové střelby z protiletadlových raketových kompletů S-10M2D a S-2M. Během střeleb, při kterých vojáci odpálili na různé typy terčů pět desítek řízených střel, je navštívil náčelník Generálního štábu Armády ČR generálporučík Aleš Opata.

Do unikátních aliančních cvičení se zapojilo tři sta českých vojáků s nejmodernějšími prostředky
V těchto dnech probíhají v České republice a v Německu unikátní alianční cvičení Unified Vision a Baltic Cesmo Test. Za Armádu České republiky se do nich zapojilo 300 vojáků převážně 53. pluku průzkumu a elektronického boje. Cílem cvičení je otestovat schopnosti v oblasti elektronického boje EW (Electronic Warfare) a společného zpravodajství, sledování a průzkumu JISR (Joint Intelligence Surveillance Reconnaissance).

Vojenští veterináři při cvičení Nákaza 2018 diskutovali nejen řešení afrického moru prasat
Specialisté Veterinárního ústavu Hlučín a odborníci Státní veterinární správy (SVS) se i v letošním roce zúčastnili tradičního společného cvičení Nákaza 2018. I tentokrát byla hlavním cílem výměna zkušeností a poznatků, které získávají během spolupráce s Integrovaným záchranným systémem. Jedním z nejčastěji zmiňovaných témat v odborných přednáškách a při praktických ukázkách byl africký mor prasat, který se v České republice vyskytuje od loňska.

Náměstek Landovský jednal se makedonským protějškem o bezpečnostní situaci v Evropě
Náměstek pro řízení sekce obrané politiky a strategie Jakub Landovský byl ve dnech 18. až 19. června na pracovní návštěvě Makedonie. V rámci jednání se svým protějškem náměstkem MO Makedonie Bekimem Maksutim ocenil pokrok, kterého Makedonie dosáhla jak v obranných reformách, tak v bilaterální dohodě s Řeckem o novém názvu země.

Vláda schválila Střednědobý plán rozvoje resortu a armády do roku 2025
V pátek 22. června schválila vláda České republiky Střednědobý plán rozvoje rezortu a armády do roku 2025.

Kongresové centrum v Praze se rozvíří v rytmu folkloru souborů Visegrádské čtyřky
Oslava tance. Tak se jmenuje velkolepý projekt zemí Visegrádské čtyřky, který se ve středu 26. června v 19 hodin odehraje v Kongresovém centru v Praze. Na jednom podiu se setkají hned čtyři profesionální lidově-umělecké soubory z Maďarska, Slovenska, Polska a České republiky. Tu bude reprezentovat Vojenský umělecký soubor Ondráš.

Sedmý ročník Memoriálu Vojtěcha Plačka přilákal soutěžící z České republiky i Slovenska
Sedmý ročník Memoriálu Vojtěcha Plačka se ve středu 20. června uskutečnil v Mladkově v Orlických horách. Třídenní klání obranářského závodu hlídkových psů připomnělo již deset let od úmrtí kynologa Vojenské policie Vojtěcha Plačka, který zemřel při plnění služebních povinností. Závod se koná právě na jeho počest.

Ministryně obrany Karla Šlechtová pokřtila americký vrtulník Enstrom 480B, který nahradil legendární Mi-2
Centrum leteckého výcviku (CLV) v Pardubicích se ve čtvrtek stalo dějištěm slavnostní ceremonie ,,výměny stráží," kdy byla zavedena zcela nová, výcviková platforma, která zvýší atraktivitu centra pro zahraniční zájemce. Přesvědčit se o tom mohla i ministryně obrany Karla Šlechtová, která nové vrtulníky společně s ředitelem LOM Praha s. p. Romanem Planičkou pokřtila.
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril