Česky English

Úvodní stránka Ministerstvo obrany

Ministerstvo obrany

Webové stránky:
www.army.cz

Adresa:
Tychonova 1,
160 01 Praha 6

Tel. ústředna:
+420 973 201 111

Elektronická adresa:
e-podatelna@army.cz

 

Odbor zodpovědný za kosmickou problematiku:
Sekce obranné politiky a strategie, Odbor strategického rozvoje

  • Zastoupení v Koordinační radě ministra dopravy pro kosmické aktivity
  • Organizace se zabývá bezpečnostními a obrannými aspekty kosmických aktivit, a to i ve vazbě na mezinárodní organizace.
  • Ministr obrany zastupuje ČR v řídícím orgánu Evropské obranné agentury - European Defence Agency Steering Board  

Aktuality RSS

Historie Hradní stráže se začala psát před sto lety
V pátek 7. prosince oslavila Hradní stráž 100. výročí od svého vzniku. Na pět set jejích příslušníků si výročí připomnělo slavnostním nástupem na III. nádvoří Pražského hradu. Slavnostního ceremoniálu se spolu s čestnými a dalšími významnými hosty zúčastnil i prezident republiky a vrchní velitel ozbrojených sil Miloš Zeman.

Hnutí Stonožka pomohlo dětem v africké škole v Bangui. Pořídilo jim pomůcky a vybavení za téměř 100 tisíc
Jako úspěšnou a dlouhodobou zhodnotil spolupráci mezi Stonožkou a Armádou České republiky kapitán Jakub Šimíček z 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany. Zorganizoval totiž materiální pomoc pro školu v Bagui ve Středoafrické republice. Aby podobným způsobem šlo pomáhat i ostatním dětem, pořádá hnutí Na vlastních nohou Stonožka pravidelné slavnostní mše. Osmá v pořadí se konala právě dnes hodinu před polednem v katedrále svatého Víta, Václava a Vojtěcha v Praze.

Vojenští hasiči musí dokonale znát konstrukci každého letounu i jejich bezpečnostní systémy
Co udělá pilot, když vrtulníku vysadí motor nebo když ví, že přistání nebylo úplně zdařilé? Nejen pro tyto případy mají naučené přesné postupy, které trénují na leteckých simulátorech. A právě tyto kroky byly hlavním úkolem při cvičení Capable Fireman and Rescuer, které se na kbelském letišti odehrálo ve čtvrtek 6. prosince a zúčastnilo se ho sedm desítek vojenských hasičů.

Pořad Devadesátka ČT24: Sto let české armády a Přehlídka 2018
V pondělí 10. prosince od osmi hodin večer poběží na kanále ČT24 pořad Devadesátka na téma 100 let armády, kde diváci mimo jiné zhlédnou dokument ke slavnostní přehlídce, která byla jedním z vrcholů oslav výročí vzniku samostatného čs. státu a účastnili se jí současní čeští vojáci, vojáci některých zahraničních armád, složky Integrovaného záchranného systému, Celní správy ČR a další.

Univerzitu obrany navštívily stovky potenciálních studentů. Zajímaly se nejen o nabídku oborů
Stovky středoškoláků navštívily ve čtvrtek 6. prosince první z letošních dnů otevřených dveří, které zájemcům o studium nabídly všechny tři fakulty Univerzity obrany. Těžištěm v nabídce jediné vysoké vojenské školy v České republice jsou pětileté magisterské studijní programy orientované na přípravu velitelského a zabezpečujícího personálu Armády České republiky.

Kurz libereckých chemiků učil irácké specialisty poznávat bojové látky či odebírat vzorky
Liberečtí chemici působili tři týdny v listopadu v Bagdádu, kde cvičili personál chemické laboratoře iráckého chemického vojska.

V době míru je aktivní záloha jedinou zálohou, kterou může Vláda České republiky povolat
Problematice výcviku a přípravy záložníků se v Konferenčním sále Domu armády Praha věnovalo jednačtyřicet členů Rady velitelů aktivní zálohy, s nimiž se dnes sešel náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Aleš Opata

Generál Opata navštívil vojáky v Pobaltí, kde v rámci alianční předsunuté přítomnosti působí už pět měsíců
Náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Aleš Opata navštívil tento týden ve středu a ve čtvrtek vojáky minometné čety 71. mechanizovaného praporu z Hranic a mechanizované roty ze žateckého 41. mechanizovaného praporu v Pobaltí, kde jsou součástí jednotky v rámci alianční předsunuté přítomnosti (enhance Forward Presence, eFP). Doprovodili ho zástupci Výboru pro obranu, konkrétně předsedkyně Jana Černochová, místopředseda Jan Lipavský a členové Pavel Jelínek a Michal Ratiborský.

Ochrana lidských práv a svobod je pro resort obrany důležitá
Ve středu 5. prosince se v Domě armády Praha se uskutečnil již 3. ročník metodického dne hlavní inspektorky ochrany lidských práv v resortu obrany Lenky Marečkové. Přes dvě stovky zástupců armády a ministerstva obrany přivítal náměstek pro řízení sekce dozoru a kontroly MO Antonín Rada, pod jehož záštitou se konference konala.

Společnost ČEPS ocenila příslušníky aktivní zálohy Medailemi Za zásluhy
Za přínos při ochraně národní kritické infrastruktury ocenila společnost ČEPS (Česká energetická přenosová soustava) v úterý 4. prosince 2018 v Míčovně Pražského hradu příslušníky aktivní zálohy. Za Armádu České republiky se slavnostního aktu zúčastnil první zástupce náčelníka Generálního štábu Armády ČR generálporučík Jiří Baloun.
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril