Česky English

Úvodní stránka Ministerstvo obrany

Ministerstvo obrany

Webové stránky:
www.army.cz

Adresa:
Tychonova 1,
160 01 Praha 6

Tel. ústředna:
+420 973 201 111

Elektronická adresa:
e-podatelna@army.cz

 

Odbor zodpovědný za kosmickou problematiku:
Sekce obranné politiky a strategie, Odbor strategického rozvoje

  • Zastoupení v Koordinační radě ministra dopravy pro kosmické aktivity
  • Organizace se zabývá bezpečnostními a obrannými aspekty kosmických aktivit, a to i ve vazbě na mezinárodní organizace.
  • Ministr obrany zastupuje ČR v řídícím orgánu Evropské obranné agentury - European Defence Agency Steering Board  

Aktuality RSS

Ústřední hudba a Ondráš excelují na festivalu v Edinburghu
Ústřední hudba AČR a Vojenský umělecký soubor Ondráš reprezentují české kulturní dědictví na Královském festivalu vojenských hudeb ve skotském Edinburghu. Až 8 800 diváků zhlédne každý večer až do 25. srpna prvotřídní hudební a taneční show, která je pořádána přímo na esplanádě před edinburským hradem. Na tomto mezinárodním svátku hudby zastupoval minulý týden Armádu ČR zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálmajor Jaroslav Kocián.

Padlé české vojáky si připomněli na velitelství mise Resolute Support v Kábulu
V minulých dnech velitelství mise Resolute Support (HQ RS) v Kábulu uspořádalo v tamní kapli pietní vzpomínku k uctění památky českých vojáků, kteří zemřeli v neděli 5. srpna při útoku sebevražedného atentátníka v afghánské provincii Parwan.

Den s Armádou ČR v Pardubicích byl jen malou ochutnávkou víkendové Cihelny v Králíkách
Den s Armádou ČR, který se konal v úterý v Pardubicích, je každoroční pozvánkou na vojensko-historický Den sil podpory AČR – Cihelna 2018 v Králíkách a pravidelně přiláká stovky lidí. Letošní ročník je naplánovaný na pátek 17. a sobotu 18. srpna.

Zástupci Armády ČR, NATO i RAF si na Klárově připomněli 100 let vzniku letectva
Průlet dvou stíhaček JAS 39 Gripen doprovodil v úterý odpoledne na Klárově pietní akt u příležitosti oslav 100. výročí založení československého letectva. Vzpomínky, která se uskutečnila přesně v den, kdy v roce 1945 zpět do Československa přiletěla většina letců sloužících v zahraničí, se zúčastnili zástupci resortu Ministerstva obrany, Armády České republiky, Velitelství vzdušných sil, NATO, britského Královského letectva (RAF) i veřejnost.

Střeleckou soutěž na Bagrámu spojili se sbírkou, která má pomoci rodinám tří padlých vojáků
Memoriál padlých hrdinů, což je soutěž ve vojenské střelbě, uspořádala 10. strážní rota ve čtvrtek 9. srpna na základně Bagrám v Afghánistánu. Do soutěže se zapojilo celkem 22 družstev, která byla složená ze dvou střelců z různých úkolových uskupení. Vojáci při této příležitosti otevřeli i sbírku, jejíž zisk věnují rodinám tří padlých vojáků.

Nepromarnit oběť padlých vojáků. Cítíme, že armádu potřebujeme, ale nevíme proč
Smrt ve službě vlasti dokázala národ alespoň na chvíli sjednotit. Emoce ale brzy vyprchají, důležité je, abychom začali přemýšlet o tom, zda a za co jsme sami ochotni společně bojovat. Článek pro Hospodářské noviny napsal podplukovník Otakar Foltýn, který v současné době působí na Generálním štábu AČR

Vojáci, kteří se vrátili z mise v Iráku, drželi na letišti minutu ticha za tři padlé kolegy v Afghánistánu
Vojáci, kteří se ve čtvrtek 9. srpna vrátili z mise v Iráku, uctili po příletu na letiště Praha – Ruzyně památku svých padlých kolegů v Afghánistánu minutou ticha. Příslušníky 5. leteckého poradního týmu, 1. výcvikové jednotky chemického vojska a 2. výcvikové jednotky Vojenské policie přivítal zástupce ředitele Společného operačního centra MO brigádní generál Štefan Muránský, velitel Velitelství Vojenské policie Tábor Roman Bis a plukovník Petr Tománek, velitel 21. základny taktického letectva Čáslav

Certifikační cvičení Sahel připravuje vojáky z 12. úkolového uskupení na misi do Mali
Odborně taktické cvičení Sahel 2018, které začalo v pondělí 6. srpna nástupem ve Vojenském výcvikovém prostoru Hradiště, je vrcholem přípravy jednotky 12. úkolového uskupení AČR EUTM-Mali.

Položili život i za nás a naše bezpečí, řekl ministr obrany Metnar
Přesně v 16.15 hodin přistál na ruzyňském letišti vojenský speciál z Bagrámu, který přivezl do České republiky ostatky tří českých vojáků. Rotného Martina Marcina a desátníky Kamila Beneše a Patrika Štěpánka v neděli 5. srpna při pěší patrole v okolí afghánské základny Bagrám v provincii Parwan zabil sebevražedný atentátník.

Vojáci bezezbytku naplnili slova přísahy, že pro obranu vlasti nasadí i svůj život, řekl v rozhovoru vojenský kaplan
Ve středu po 16. hodině přistane vojenský speciál s ostatky vojáků, kteří zahynuli při sebevražedném útoku v provincii Parwan v Afghánistánu, na ruzyňském letišti. Smuteční řeč nad ostatky rotného Martina Marcina a desátníků Kamila Beneše a Patrika Štěpánka pronese hlavní vojenský kaplan Armády ČR plukovník gšt. Jaroslav Knichal, který má sám zkušenosti ze čtyř zahraničních misí. V rozhovoru jsme se ho zeptali například na to, proč je rozloučení důležité a co by poradil lidem, kteří ztratí někoho blízkého.
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril