Česky English

Úvodní stránka Aktuality Významný úspěch ve vývoji evropské družicové navigace

Významný úspěch ve vývoji evropské družicové navigace

7.3.2011

Významný úspěch ve vývoji evropské družicové navigace EGNOS Safety-of-Life signál byl oficiálně zpřístupněn pro využití při navigaci v letecké dopravě

 

EGNOS guided aircraft on approach

(Foto:zdroj ESA]

2. března 2011 byl EGNOS Safety-of-Life signál oficiálně zpřístupněn pro využití při navigaci v letecké dopravě. Signály z družicových navigačních systémů byly poprvé využity pro vertikální vedení letadel v průběhu přiblížení na přistání, což doposud nebylo možné.

Pomocí systému tří družic a sítě 40 pozemních stanic EGNOS (Evropský geostacionární navigační systém) koriguje a zpřesňuje kvalitu GPS signálů na území celé Evropy a severní Afriky. 

Signály splňují vysokou spolehlivost stanovenou standardy Mezinárodní organizace pro civilní letectví ICAO, vyžadovanými pro Evropu agenturou Eurocontrol (Evropská organizace pro bezpečnost letového provozu).

Sužba EGNOS Open Service byla zpřístupněna v říjnu 2009 především pro takový druh  využití navigačních aplikací, kdy lidský život není bezprostředně ohrožen, jako jsou osobní navigace, sledování pohybu zboží a navigované operace v zemědělství.

Po dalších  náročných zkouškách  a certifikacích byla služba EGNOS Safety-of-Life  prohlášena za provozuschopnou a vhodnou pro použití při letecké navigaci na  území Evropy.

"Jsme hrdí na to, jak velké úsilí ESA do projektu EGNOS vložila a velmi rádi, že tato může být nyní použita pro účely, pro které byla původně navržena," řekl Philippe Michel, vedoucí projektu ESA EGNOS týmu.

Více informací na: http://www.esa.int/esaNA/SEM98MUTLKG_egnos_0.html

(Zdroj ESA)

Autor: Václav Šimice   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.