Česky English

Úvodní stránka Aktuality Výstup do otevřeného prostoru v rámci mise Proxima živě

Výstup do otevřeného prostoru v rámci mise Proxima živě

13.1.2017

Výstup do otevřeného prostoru v rámci mise Proxima živě

Kosmonaut ESA Thomas Pesquet je připravený uskutečnit svoji první kosmickou vycházku, a to v pátek 13. ledna. Společně s astronautem NASA Shanem Kimbroughem vystoupí z Mezinárodní kosmické stanice ve 12:05 h (13:05 h středoevropského času), aby dokončil modernizaci akumulátorů v energetickém systému komplexu.

Výstup do otevřeného prostoru, který podniknou Thomas Pesquet a Shane Kimbrough, bude během týdne již druhý. Předchozí uskutečnili v pátek 6. ledna astronauti NASA Peggy Whitsonová a Shane Kimbrough, kteří pracovali mimo stanici 6 hodin a 32 minut a instalovali adaptéry a konektory ke třem ze šesti nových akumulátorů.

Thomas Pesquet se na kosmickou vycházku připravoval dlouhé měsíce v Johnsonově kosmickém středisku v Houstonu (stát Texas) a několik posledních týdnů během pobytu na ISS intenzivně pracoval, aby připravil skafandry i veškeré nástroje nezbytné pro výstup.

 

Přímý přenos

Další informace jsou na blogu mise Proxima, kde je i přehled celého výstupu. Sleujte živě na NASA TV od 10:30 h GMT (11:30 h středoevropského času) a sledujte tag @esaspaceflight na Twitteru pro aktualizace. Shane Kimbrough bude mít skafandr s červenými pruhy, Thomas Pesquet si oblékne skafandr bez jakéhokoliv označení.

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Autor: Tomáš Přibyl   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
NETservis s.r.o. - tvorba www stránek, redesign, tvorba e-shopu, corporate identity, tvorba loga, firemní prezentace, webové stránky, Čokoláda