Česky English

Úvodní stránka Aktuality Spolupráce ESA a SAPu na využití družicových dat

Spolupráce ESA a SAPu na využití družicových dat

25.2.2016

Spolupráce ESA a SAPu na využití družicových dat

ESA a softwarová společnost SAP podepsaly dohodu o spolupráci na vývoji inovativních přístupů pro rychlé a efektivní zpracování velkých objemů dat z dálkového průzkumu Země, a to skrze přístup k procesním platformám.

Množství dat, která přichází z družic ESA – zvláště pak ze satelitů Sentinel pracujících pro evropský program GMES/Copernicus – představuje pro tradiční zpracování a ukládání dat velkou výzvu.

S pomocí platformy SAP HANA Cloud Platform by mělo být umožněno rychlé a efektivní zpracování velkých objemů dat z dálkového průzkumu Země. To pak otevře prostor pro mnohé nové aplikace a uživatele, kteří pro svoji práci využijí cloudu SAPu.

Plánovaná spolupráce také zahrnuje společné aktivity na podporu začínajících (start-upových) firem malé a střední velikosti. K nim patří aktivity týkající se digitální transformace jako je třeba App Camp a další podpůrné akce třeba v rámci inkubačních středisek ESA (ESA Business Incubation Centres).

Formální zakotvení spolupráce se SAPEm proběhlo formou podpisu smlouvy o smlouvě budoucí (Letter of Intent) na Světovém mobilním kongresu. Ten se konal v Barceloně ve dnech 22. až 25. února.

„V této spolupráci se nachází velký potenciál, zvláště pak pro malé a střední společnost a pro začínající firmy. Jakmile se propojí HANA Cloud of SAP a obrovské množství dat dálkového průzkumu Země, půjde o důležitý stimul pro celou řadu nových aplikací,“ uvádí ředitel programů dálkového průzkumu Země v ESA Volker Liebig.

Dr. Carsten Linz (Business Development Officer a globální vedoucí CIO Center for Digital Leadership) ze SAPu k tomu uvedl: „Spolupráce s ESA nám pomáhá zkombinovat sílu HANA Cloud Platform s přesnými a rychle dostupnými informacemi z dálkového průzkumu Země, zvláště pak s daty z programu GMES/Copernicus. Jde o digitální inovaci v té nejčistší podobě, která pomáhá tvořit budoucnost digitální ekonomiky.“

Po aktuálně podepsané dohodě plánují ESA a SAP vstoupit do nového kola dohod, které by měly přetavit zatím rozpracované nápady do konkrétních aktivit.

Prvním společným tématem by měl být projekt Space Solutions, který podpoří synergie mezi začínajícími firmami v inkubátorech ESA a těmi, které jsou již dnes zařazené do programu SAP Startup Focus.

Další informace (v angličtině) jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Autor: Tomáš Přibyl   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.