Česky English

Úvodní stránka Aktuality Soutěž Copernicus Master bude hledat stopy lidské činnosti

Soutěž Copernicus Master bude hledat stopy lidské činnosti

30.3.2013

Soutěž Copernicus Master bude hledat stopy lidské činnosti Letos se otevírá již třetí ročník soutěže Copernicus Masters, která dříve probíhala pod názvem GMES Masters. Od nynějška jsou přijímány soutěžní příspěvky, které ukazují, jak družice zobrazují dopady lidské činnosti na planetu.

Soutěž Copernicus Masters odměňuje nejlepší nápady na služby, podnikatelské nápady nebo aplikace založené na datech z dálkového průzkumu Země. S cenami v hodnotě 350 tisíc euro v hotovosti, technické podpoře, datových balíčcích a inkubátorech podnikání se soutěž snaží podporovat vývoj nových produktů a rozvoj podnikání v Evropě.

Soutěž začala v roce 2011 pod taktovkou ESA, bavorského Ministerstva hospodářství, německé letecko-kosmické agentury DLR, aplikačního střediska Oberpfaffenhofen a T-Systems GmbH, přičemž ji podporuje Evropská komise a firmy European Space Imaging GmbH, Astrium GEO-Information Services plus BMW Group.

Nyní se k nim přidává i nový mediální partner, kterým je mezinárodní měsíčník GEO, který hledá nejlepší ilustrační satelitní fotografie v rámci speciální ceny GEO Illustration Challenge „Stopy lidstva“ (Traces of Humankind).

Soutěžící jsou vyzvání, aby zobrazili lidskou stopu na naší planetě – od minulosti až do současnosti – v živých a umělecky ztvárněných dílech založených právě na družicových snímcích.

ESA se v této souvislosti spojuje s DLR a firmami European Space Imaging plus Astrium GEO-Information Services, aby soutěžícím v této kategorii nabídla zcela zdarma k dispozici odpovídající satelitní data.

Přihlášky do klání GEO Illustration Challenge je akceptovány od nynějška do konce června. Přihlášky do zbývajících osmi soutěžních kategorií se přijímají v květnu a červnu.

V případě zájmu o další informace neváhejte navštívit webové stránky soutěže Copernicus Masters.

„Copernicus“ (Kopernikus) je nové jméno pro program GMES (Global Monitoring for Environment and Security).

Další informace (v angličtině) jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Autor: Tomáš Přibyl   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.