Česky English

Úvodní stránka Aktuality Sledujte živě vzdělávací pořad s kosmonautem ESA Timem Peake

Sledujte živě vzdělávací pořad s kosmonautem ESA Timem Peake

6.4.2016

Sledujte živě vzdělávací pořad s kosmonautem ESA Timem Peake

Ve čtvrtek 14. dubna se kosmonaut ESA Tim Peake nacházející se na Mezinárodní kosmické stanici živě spojí s učiteli v Norsku, Velké Británii a Polsku. Akci je možné sledovat v živém přenosu na stránkách ESA.

Živý přenos začne 14. dubna ve 14:00 h středoevropského času (12:00 h GMT, 13:00 BST). Spojení s kosmickou stanicí začne zhruba ve 14:40 h a bude trvat přibližně 20 minut. Nepromeškejte ho!


Kosmonaut Tim Peake, který aktuálně žije a pracuje na Mezinárodní kosmické stanici, bude odpovídat na otázky týkající se STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) a možností kariéry v kosmických programech.

Učitelé a studenti základních i středních škol, stejně jako vědci a inženýři, se setkají na národních akcích v Yorku, Varšavě a Oslu, odkud budou živě sledovat Tima Peakeho na ISS a hovořit s ním živě. Události organizují kanceláře ESA ESERO UK, ESERO Poland a Nordic ESERO (ta pokrývá Norsko, Dánsko, Švédsko a Finsko).

ESERO Ireland navíc organizuje při této příležitosti specializovanou akci v Dublinu, přičemž se bude pouze pasivně účastnit.

Živé vysílání s Timem Peakem je součástí širšího plánu vzdělávacích aktivit realizovaných v rámci projektu ESA ESERO. Dnes je v rámci celé Evropy deset operačních kanceláří ESERO, které pokrývají třináct členských států ESA.

Společně s ESA a národními kosmickými agenturami ESERO navrhuje a šíří vzdělávací zdroje do tříd. To usnadňuje a zefektivňuje výuku předmětů z kategorie STEM. Kromě toho nabízí učitelům základních a středních škol výukové workshopy a konference a podporuje lokální projekty v jednotlivých zemích. Skrze své aktivity zdůrazňuje ESERO význam kosmických aktivit pro společnost a zvyšuje povědomí o možnostech uplatnění v oborech STEM.

Další informace (v angličtině) jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Autor: Tomáš Přibyl   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.