Česky English

Úvodní stránka Aktuality Pojmenujte místo přistání mise Rosetta na kometě!

Pojmenujte místo přistání mise Rosetta na kometě!

16.10.2014

Pojmenujte místo přistání mise Rosetta na kometě!

ESA a partneři zapojení do programu Rosetta vyzývají nejširší veřejnost, aby navrhla náměty pro pojmenování místa na kometě 67P/Čurjumov-Gerasimenko, na kterém 12. listopadu 2014 přistane výsadkový modul Philae.

Jako místo prvního měkkého přistání tělesa vyrobeného lidskou rukou na kometě byla vybrána „oblast J“. Ovšem ta si jistě zaslouží smysluplnější a zapamatovatelnější pojmenování, které lépe odráží význam historické události.

Pravidla jsou jednoduchá: lze navrhnout jakýkoliv název, který ovšem nesmí být jménem osoby. Název musí doprovodit krátký popis (maximálně 200 slov) vysvětlující, proč je právě tento název ideální pro historicky významné místo.

Porota složená ze členů výboru PSC (Philae Steering Committee) pak následně ze zaslaných námětů vybere nejlepší. Jeho autor bude pozvaný do řídicího střediska ESA ESOC (European Space Operations Centre) v německém Darmstadtu, kde bude mít možnost 12. listopadu 2014 osobně sledovat průběhu historického přistání.

Soutěž začíná 16. října a možnost zaslání návrhů končí 22. října ve 23:59 h GMT. Vítěz bude oznámený 3. listopadu na hlavní webové stránce mise Rosetta (www.esa.int/rosetta), skrze komunikační kanály na sociálních sítích ESA stejně jako na webových stránkách německé, francouzské a italské kosmické agentury (DLR, CNES a ASI) stejně jako na jejich stránkách na sociálních sítích.

Soutěž pořádají společně a ve vzájemné shodě ESA, DLR, CNES a ASI. Návrhy zaslané všemi soutěžícími budou zvažovány společně s tím, že pro pozvání do německého Darmstadtu bude vybraný právě jeden vítěz.

Úplná pravidla a podmínky jsou k dispozici na webu Evropské kosmické agentury (ESA).

Autor: Tomáš Přibyl   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril