Česky English

Úvodní stránka Aktuality Návrh Kosmického protokolu k Úmluvě o mezinárodních nárocích na mobilní zařízení

Návrh Kosmického protokolu k Úmluvě o mezinárodních nárocích na mobilní zařízení

18.10.2010

Návrh Kosmického protokolu k Úmluvě o mezinárodních nárocích na mobilní zařízení V sídle UNIDROIT v Římě se konala jednání pracovních skupin expertů pro přípravu návrhu Kosmického protokolu k Úmluvě o mezinárodních nárocích na mobilní zařízení sjednané v jihoafrickém Kapském Městě.

Návrh Kosmického protokolu k Úmluvě o mezinárodních nárocích na mobilní zařízení

UNDROIT logo

Datum:

18.-21. října 2010

Místo konání:

Sídlo UNIDROIT, Řím

Ve dnech 18.-21. října 2010 se v italském Římě v sídle UNIDROIT konala jednání pracovních skupin expertů pro přípravu návrhu Kosmického protokolu k Úmluvě o mezinárodních nárocích na mobilní zařízení sjednané v jihoafrickém Kapském Městě.

Tato jednání si kladla především za cíl vyřešit zbývající nejasné oblasti otázek a nalézt shodu tak, aby na příštím zasedání Výboru vládních expertů mohl být návrh textu Kosmického protokolu definitivně dokončen.  

Jednání řídil generální tajemník UNIDROIT José Angelo Estrella Faria z Brazílie za účasti zástupců Číny, USA, Ruska, Japonska, Itálie, Německa, Velké Británie, Kanady a České republiky. Delegace České republiky byla složena z profesora Vladimíra Kopala, Pavly Belloňové z Ministerstva spravedlnosti a Michala Fridricha z Ministerstva dopravy.

Pracovní skupiny se zabývaly problematikou opravných prostředků ve vztahu ke komponentám a právních prostředků ve vztahu k objektům používaným k veřejným službám. Za úspěch může být považováno dosažení shody ohledně definice “space asset“, jež bude moci být předložena Výboru vládních expertů.  

Zasedání Výboru vládních expertů UNIDROIT se bude konat ve dnech 21.-25. února 2011 v Římě.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2019 NETservis s.r.o.