Česky English

Úvodní stránka Aktuality Living Planet Symposium 2016 – největší a nejrozsáhlejší konference ESA k problematice pozorování Země se uskuteční v příštím roce v Praze!

Living Planet Symposium 2016 – největší a nejrozsáhlejší konference ESA k problematice pozorování Země se uskuteční v příštím roce v Praze!

9.7.2015

Living Planet Symposium 2016 – největší a nejrozsáhlejší konference ESA k problematice pozorování Země se uskuteční v příštím roce v Praze!

Symposium Living Planet je nejrozsáhlejší akcí Evropské kosmické agentury (ESA) v oblasti pozorování Země.  Symposium se koná jednou za tři roky a jeho nadcházející ročník proběhne ve dnech 9. – 13. května 2016 v Kongresovém centru v Praze.  Hlavním organizátorem symposia je ESA, spoluorganizátory akce jsou pak Ministerstvo dopravy, Ministerstvo životního prostředí a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Předchozích ročníků Symposia Living Planet, konaných v Montreux (2007), Bergenu (2010) a Edinburghu (2013), se v průměru zúčastnilo přibližně 1200 účastníků z řad vědecké komunity, firem zabývajících se zpracováním dat pozorování Země a vývojem aplikací, ale i uživatelů z řad státní správy. Očekává se, že nadcházející ročník sympozia v roce 2016 v Praze přiláká až 2000 účastníků.

Cílem symposia je představit výsledky misí ESA pro pozorování Země v nejrůznějších oborech za uplynulé tříleté období. Pozorování Země nachází uplatnění v čím dál širším spektru oborů, jedná se např. o monitoring využití a pokryvu území, zemědělství, sledování infrastruktury a zastavěných území, geodézii, monitoring životního prostředí, sledování atmosféry, vývoje klimatu, monitoring mimořádných událostí, jako jsou povodně, lesní požáry, zemětřesení aj. Symposium je tak nejen platformou pro diskusi nově získaných vědeckých poznatků a dalšího směřování výzkumu v jednotlivých oborech, ale významným fórem pro diskusi přenosu nových poznatků do praxe, ke každodennímu využití prostřednictvím inovativních aplikací.

Právě oblast aplikací bude patřit k nosným tématům nadcházejícího ročníku symposia, protože do uplynulého tříletého období spadá zahájení provozu družic Sentinel, které jsou páteří evropského systému pro pozorování Země, jehož smyslem je poskytovat data především pro aplikace.

Důležité termíny:

Zaslání abstraktů do 16. října 2015
Oznámení o schválení abstraktu konec ledna 2016
Předběžný program LPS 2016 únor 2016
Spuštění registrace na LPS 2016 únor 2016
Finalní program LPS 2016 při zahájení symposia
Předložení finálních příspěvků během symposia

 

Více informací a novinky z příprav Symposia Living Planet 2016 naleznete na oficiálním webu akce:  http://lps16.esa.int.

Autor: Václav Nesládek   |   Sekce: Pozorování Země | Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
NETservis s.r.o. - tvorba www stránek, redesign, tvorba e-shopu, corporate identity, tvorba loga, firemní prezentace, webové stránky, Čokoláda