Česky English

Úvodní stránka Aktuality Informační schůzka k GNSS

Informační schůzka k GNSS

22.10.2010

Informační schůzka k GNSS Informační schůzka o potřebě nového mezinárodního instrumentu o odpovědnosti třetí strany za služby systémů globálních navigačních služeb.

Informační schůzka o potřebě nového mezinárodního instrumentu o odpovědnosti třetí strany za služby systémů globálních navigačních služeb.

UNIDROID logo

Datum:

22. října 2010

Místo konání:

Sídlo UNIDROIT, Řím

V časové návaznosti na jednání pracovních skupin expertů (18.-21. října 2010 v Římě)  pro přípravu návrhu Kosmického protokolu k Úmluvě o mezinárodních nárocích na mobilní zařízení sjednané v jihoafrickém Kapském Městě, se dne 22. října 2010 v sídle UNIDROIT konala informační schůzka o potřebě nového mezinárodního instrumentu o odpovědnosti třetí strany za služby systémů globálních navigačních služeb.

Na schůzce vystoupili odborníci z akademického prostředí, zástupci Evropské unie a dalších institucí zabývajících se touto problematikou. Po jednotlivých vystoupeních byla otevřena diskuse, v jejímž průběhu se vytvořily dvě skupiny. První skupina zastávala jednoznačný názor o potřebě nového mezinárodního instrumentu, zatímco druhá skupina tento návrh zcela odmítla s ohledem na nedostatek času v souvislosti s předpokládaným spuštěním programu GALILEO do roku 2014.

Generální tajemník UNIDROIT uzavřel diskusi s možností konání další podobné schůzky v roce 2011.

Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2019 NETservis s.r.o.