Česky English

Úvodní stránka Aktuality GMES Masters innovation competition kick off

GMES Masters innovation competition kick off

30.6.2011

GMES Masters innovation competition kick off Dne 18. května 2011 byla slavnostně zahájena soutěž GMES Masters Innovation Competition. Cílem soutěže je podpořit širší využití dat získaných pozorování země prostřednictvím evropského programu GMES a více tak využít jeho možnosti pro oblast služeb a aplikací.

Dne 18. května 2011 byla slavnostně zahájena soutěž GMES Masters Innovation Competition. Cílem soutěže je podpořit širší využití dat získaných pozorování země prostřednictvím evropského programu GMES (Global Monitoring for Environment and Security) a více tak využít jeho možnosti pro oblast služeb a aplikací.

Tento významný projekt bude financován téměř 1 milionem eur v průběhu příštích tří let.  ESA přispěje polovinou částky, na zbývající částku společně přispějí bavorské ministerstvo hospodářství, německé Aerospace Center (DLR) a T-Systems.

GMES je vedle Evropského satelitního navigačního systému Galileo druhým nejdůležitějším programem v oblasti evropských kosmických aktivit. Organizačně je řízen Evropskou unií, ESA zajišťuje koordinaci dodávek technických komponent pro tento program a je zodpovědná za vývoj nového typu družic pro pozorování Země typu Sentinel, které budou poskytovat data pro GMES od roku 2013.

GMES Master bude probíhat po tři samostatná roční soutěžní období počínaje registračním obdobím, které potrvá od 1. června do 15. září 2011.

Jako spoluiniciátoři projektu vyhlásí ESA, DLR a T-Systems své vlastní vítěze v specializovaných oblastech. Celkový vítěz bude nakonec vybrán mezi vítězi v těchto skupinách a obdrží finanční odměnu.

Více informací o soutěži najdete zde:
www.gmes-masters.com
http://www.gmes.info/
http://www.esa.int/esaCP/SEM6MMMSNNG_index_0.html

 

Autor: Václav Šimice   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril