Česky English

Úvodní stránka Aktuality GirlsDay 2016 – ESA pokračuje v boření stereotypů

GirlsDay 2016 – ESA pokračuje v boření stereotypů

18.4.2016

GirlsDay 2016 – ESA pokračuje v boření stereotypů

Už od roku 2006 nabízí mezinárodní akce koordinovaná v Nizozemí organizací VHTO mladým dívkám možnost „ochutnat“, o čem jsou vlastně špičkové technologie. Akce, jejímž vyvrcholením je speciální „Dívčí den“ (Girlsday), proběhla ve čtvrtek 14. dubna. Skupinky dívek ve věku 14 a 15 let se podílely na zábavných aktivitách, které jim umožnily více se přiblížit špičkovým technologiím a ICT.

Stále totiž přežívá stereotypní pohled, že chlapci jsou více „techničtější“, než dívky. Aby byl tento předsudek překonaný, organizují se události jako je tato – jsou přitom speciálně „šité na míru“ právě dívkám. Tentokrát středisko ESA ESTEC (European Space Research and Technology Centre) přivítalo 33 dívek z lycea v Driehuisu a jejich učitele. Se zázemím návštěvnického střediska Erasmus nachystala vzdělávací kancelář ESA Education bohatý program.

Měly možnost si vyzkoušet programování s pomocí robotů Lego Mindstorm a dozvěděly se něco o robotické technologii ESA ve vesmíru. Dostaly několik užitečným tipů týkajících se kariérních možností od mladé inženýrky pracující ve vzdělávací kanceláři ESA, která vysvětlila, jak se sama zapojila do úžasných projektů jako je výroba družic CubeSat.

Jako speciální a nečekané překvapení bylo pro dívky nachystáno živé spojení s kosmonautem ESA Timem Peakem. Ten se spojil z paluby Mezinárodní kosmické stanice se třemi evropskými zeměmi – Norskem, Velkou Británií a Polskem – odkud mu učitelé pokládali otázky spojené s jeho kariérou. Pro skupinu dívek to bylo nezapomenutelné zakončení vydařené akce „Girlsday“.

Další informace (v angličtině) jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Autor: Tomáš Přibyl   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.