Česky English

Úvodní stránka Aktuality ESA představuje „Kouzlo světla“ – nový vzdělávací nástroj pro základní školy

ESA představuje „Kouzlo světla“ – nový vzdělávací nástroj pro základní školy

22.3.2016

ESA představuje „Kouzlo světla“ – nový vzdělávací nástroj pro základní školy

Osm nových zdrojů pro podporu výuky, které se týkají fenoménu světla, je nyní k dispozici ke stažení na webu ESA. Sada „Magic of Light“ (k dispozici v angličtině) kombinuje vědu s uměním, přičemž používá spektroskopy a barevná kola. Díky tomu mají žáci možnost studovat, jak vznikají různé barvy nebo jak se naopak rozkládají. Sada je zaměřena na žáky ve věku 8 až 12 let, přičemž obsahuje i manuál pro učitele a samostatný pracovní sešit pro aktivity.

Žáci mohou zlepšovat své dovednosti výrobou nástrojů pro pozorování světla, a to za použití poskytnutých nástrojů a standardního školního vybavení. S tímto vybavením pak budou schopni studovat, jaké se odlišují barvy z různých přírodních a umělých světelných zdrojů. Barevná kola mohou být využita pro vytvoření komplexních barev ze základních nebo – pokud se použijí všechny barvy duhy – k vytvoření čistě bílé.

Spektroskopy a barevná kola představují zábavu, ať jste kdekoliv a ať jste jakkoliv staří! Pokuste se si je postavit nebo tak učiňte společně s dětmi a použijte je ke zkoumání různých zdrojů světla nebo vytvoření úžasných nových barev.

Další informace (v angličtině) jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Autor: Tomáš Přibyl   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2019 NETservis s.r.o.