Česky English

Úvodní stránka Aktuality Družicová komunikace mění život ve školách Jihoafrických zemědělských oblastí

Družicová komunikace mění život ve školách Jihoafrických zemědělských oblastí

30.5.2016

Družicová komunikace mění život ve školách Jihoafrických zemědělských oblastí

Po úspěšném pilotním projektu na základních školách v zemědělských oblastech provincie Mpumalanga (Jižní Afrika) se chystá využití satelitní komunikace na expanzi.

S pomocí ESA je tak poskytována skrze družice konektivita k internetu, přístup k e-learningovým kurzům pro učitele i studenty, k obsahu médií a dalším on-line monitorovacím nástrojům a informacím.

Davide Tomassini z ESA k tomu dodává: „Systém je spolehlivý, snadný na používání a je kladně hodnocený samotnými školami. Díky tomu jde o udržitelný projekt, který je v oblasti vzdělávání jako jeden z mála vhodný také pro odlehlé oblasti.“

Ve školách v zemědělských oblastech není k dispozici žádná pozemní infrastruktura a nejbližší města jsou často vzdálena 100 i více kilometrů.

„Tyto služby, které byly vyvinuté v rámci programu ESA ARTES, mohou být dopoledne využity k podpoře výuky, odpoledne ke vzdělávání učitelů a večer ke všeobecnému vzdělávání nebo zábavě – v lokálním jazyce a pro celou místní komunitu,“ dodává Amnon Ginati z ESA. „Využití těchto možností nabízí odlehlým komunitám nové příležitosti.“

Dnes těží z pilotní instalace 12 škol v oblasti Mpumalanga, které navštěvuje 6500 studentů. A chystá se expanze do dalších sedmi škol, které už brzy obdrží nezbytné družicové terminály, notebooky, tablety, dataprojektory a zvukové aparatury.

Jakmile bude 19 základních škol připojeno, bude pokryta celá oblast Ximhungwe v provincii Mpumalanga.

Ministryně vzdělávání provincie Mpumalanga Makgabo Reginah Mhaule je z přínosů systému nadšená a doporučuje, aby projekt pokračoval i poté, co v příštím roce skončí jeho pilotní část.

Ministerstvo vzdělávání se přitom zavázalo za službu platit tři roky poté, co bude ve druhém čtvrtletí roku 2017 dokončena pilotní expanze.

Je přitom potenciál, že služba bude nasazena v celé zemi, což by znamenalo zajistit konektivitu pro 3000 škol v zemědělských oblastech.

Další informace (v angličtině) jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Autor: Tomáš Přibyl   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.