Česky English

Úvodní stránka Aktuality Bývalý ředitel systému Galileo dostal ocenění za práci v družicové navigaci

Bývalý ředitel systému Galileo dostal ocenění za práci v družicové navigaci

27.9.2016

Bývalý ředitel systému Galileo dostal ocenění za práci v družicové navigaci

Panel odborníků na družicovou navigaci na každoročním setkání US Institute of Navigation věnovanému GNSS (Global Navigation Satellite Systém) ocenil bývalého ředitele programu Galileo a s navigacemi spojených služeb v ESA Didiera Faivreho za práci spojenou s ustanovením systému Galileo během svého působení.

Didier Faivre byl zodpovědný za program Galileo v ESA od roku 2011 do počátku roku 2016.

Ve zdůvodnění stojí: „Po jeho vedením se konstelace Galileo rozrostla a předložila první důkazy své důležitosti uživatelské komunitě. Těmi byla třeba první data PVT (Position/Vlocity/Time) ze systému Galileo.“

Ocenění převzal za Didiera Faivreho Marco Falcone, který je současným manažerem systému Galileo v ESA.

„Evropská kosmická agentura a v širším slova smyslu evropská komunita globálních družicových navigačních systémů je velmi potěšena a poctěna udělením ocenění panu Didierovi Faivremu. Znamená totiž uznání kvality našich evropských programů,“ komentuje současný ředitel programu Galileo a s navigací spojených aktivit v ESA Paul Verhoef.

Od roku 1983 do roku 2000 působil Didier Faivre ve francouzské národní kosmické agentuře CNES, přičemž vystřídal pozice v Guayanském kosmickém středisku (Francouzská Guayana), kosmickém středisku v Toulouse a v ústředí CNES v Paříži.

V roce 2000 začal pracovat v ESA. Původně na ředitelství aplikací, kde se podílel na tvorbě telekomunikačních strategií.

V roli ředitele systému Galileo zažil první starty družic tohoto navigačního systému v říjnu 2011, stejně jako průběžné rozšiřování počtu pozemních stanic na celém světě.

K historicky prvnímu určení pozemské polohy za použití systému Galileo došlo 12. března 2013. Tehdy bylo prokázáno, že systém pracuje tak, jak bylo plánováno, a že je tedy možné pokračovat v jeho nasazování.

I poté, co odešel z ESA, si Didier Faivre udržuje úzkou vazbu na systém Galileo. Vrátil se do CNES, kde působí jako ředitel Guyanského kosmického střediska, odkud byly v květnu letošního roku vypuštěny třináctá a čtrnáctá družice Galileo. A další kvarteto satelitů má vynést již v listopadu nosič Ariane 5.

Další informace (v angličtině) jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Autor: Tomáš Přibyl   |   Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.