Česky English

Úvodní stránka Vzdělávání v oblasti vesmírné problematiky Příležitosti pro studenty v rámci kongresu IAC 2013

Příležitosti pro studenty v rámci kongresu IAC 2013

17.4.2013

Příležitosti pro studenty v rámci kongresu IAC 2013 Vzdělávací kancelář ESA nabízí evropským studentům příležitost zúčastnit se Mezinárodního astronautického kongresu (International Astronautical Congress, IAC). Letošní ročník IAC se uskuteční od 23. do 27. září v čínském Pekingu.

Nosným tématem 64. ročníku IAC je „Podpora kosmického rozvoje ve prospěch lidstva“.

Každoroční kongres je nejdůležitějším místem pro setkávání kosmických profesionálů a poskytuje studentům jedinečnou příležitost, jak si vytvořit cenné kontakty s odborníky stejně jako s podobně naladěnými vrstevníky z celého světa.

V rámci kongresu se mohou studenti setkávat s odborníky, naslouchat jejich názorům na budoucnost kosmických programů a dozvědět se novinky z kosmického průmyslu. Stejně tak se studenti mohou aktivně zapojit do kongresu prezentováním svých vlastních výzkumných aktivit. Někteří budou mít příležitost přednést prezentace v oficiálních technických panelech kongresu. Vystoupení vedle uznávaných odborníků jim nabídne cennou zkušenost a odezvu.

ESA vybere studenty, za které uhradí registrační poplatky, stejně jako se jim bude podílet na cestovních a ubytovacích nákladech.

 

Pro koho je program určený

Program směřuje na studenty v oblasti vědeckých nebo technických oborů: zvláště pak na ty, kteří se zaměřují na kosmické studie. Ve skutečnosti je ale vesmír skutečně interdisciplinární oblastí. Program je proto otevřený i studentům, kteří se věnují souvisejícím oborům jako je obchod, právo nebo medicína. Proto nejsou stanovené žádné limitující požadavky na obor nebo typ studia.

Zdali jste vhodným kandidátem pro získání sponzorství, je možné zjistit na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

 

Jak se přihlásit

Aby se mohli ucházet o sponzorství, musí studenti předložit abstrakt své práce. Uzávěrka je přitom 30. dubna 2013.

Úplné instrukce pro přihlášení najdete v odkazu „IAC - how to apply“.

 

Další informace

Program umožňující zapojení studentů je iniciativou ISEB (International Space Education Board). Ta funguje od roku 1999, přičemž u jejího zrodu stály ESA, NASA, JAXA, CNES a CSA. V současnosti nabízí studentům zajímajícím se o kosmické aktivity unikátní příležitosti v přednáškách, diskusích a setkáních – a to vše kromě tradičních technických bloků v rámci IAC.

Dosud se do programu zapojilo více než dva tisíce studentů: díky tomu je zajištěn hladký generační přechod při předávání znalostí týkajících se kosmických aktivit od zkušených profesionálů k nadšené mládeži.

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Autor: Tomáš Přibyl   |   Sekce: Aktuality | Vzdělávání v oblasti vesmírné problematiky   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.