Česky English

Úvodní stránka Vzdělávání v oblasti vesmírné problematiky Nová videa pro školy připomínají úspěšný start „kosmického náklaďáku“ ATV-5

Nová videa pro školy připomínají úspěšný start „kosmického náklaďáku“ ATV-5

12.8.2014

Nová videa pro školy připomínají úspěšný start „kosmického náklaďáku“ ATV-5

Po vzrušujícím startu páté zásobovací družice ATV (Automated Transfer Vehicle) představuje vzdělávací sekce ESA Education sérii nových pořadů pro středoškolské učitele. Ti tak budou moci názorně v rámci svých tříd představovat základy fyziky a chemie – a propojit je s kosmickými aplikacemi.

Prvních pět videosouborů představuje pětici vědců a vizionářů, po kterých jsou jednotlivé lodě ATV (Automated Transfer Vehicles) pojmenované: Jules Vernes, Johannes Kepler, Edoardo Amaldi, Albert Einstein a Georges Lemaître.  Díky své brilantní intuici dokázali tito muži vytvořit koncepty, které se staly revolucí ve vědě a v našem chápání světa.

Každý pořad je zhruba patnáct minut dlouhý. Jsou přitom koncipovány tak, aby byly nejen dokumenty, ale také zdrojem inspirace pro vesmír, vědu a kosmické aktivity vůbec. Spojují moderní vědu, pilotované kosmické lety a životopisné údaje. Pořady lze pouštět ve třídách jako úvod k různým tématům hodin fyziky.

Učit se s vesmírem: nová řada zdrojů pro třídy

Videa týkající se programu ATV doplňuje nová sada školních zdrojů, které také připravilo vzdělávací oddělení ESA. Jde o první materiály z nové řady vzdělávacích materiálů ESA nazvaný „Teach with space“ (Učit se s vesmírem), které krom jiného představují experimenty, jež je možné provést ve třídách. Ty demonstrují základní aplikace fyziky a chemie v kosmických vědách a technice.

Koncem léta či počátkem podzimu vydá sekce ESA Education další sérií průvodců pro učitelské a studentské aktivity, které doplní koncepty a experimenty prezentované v úvodních pořadech. To bude užitečné a praktické pro učitele během jejich každodenní služby v učebnách fyziky a chemie. Školu mají navíc učinit atraktivnější a zajímavější.

„Učit se s vesmírem“ je nová značka, která poroste… Sledujte ji!

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Autor: Tomáš Přibyl   |   Sekce: Aktuality | Vzdělávání v oblasti vesmírné problematiky   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril