Česky English

Úvodní stránka Vybrané aktuality pro průmyslové a akademické subjekty Výzva subjektům k podání návrhů na založení ESA BIC v ČR

Výzva subjektům k podání návrhů na založení ESA BIC v ČR

24.4.2013

Výzva subjektům k podání návrhů na založení ESA BIC v ČR

Ministerstvo dopravy zahájilo kroky směřující k podpoře vzniku inkubačního centra začleněného do struktury inkubačních center ESA (ESA BIC) i na území ČR. Cílem tohoto centra by měla být zejména podpora činnosti začínajících malých a středních podniků v jejich rozvoji a usnadnění jejich zapojení do oblasti kosmických aktivit. České ESA BIC by mělo umožnit realizaci nových nápadů, pomoci novým firmám k dalšímu rozvoji a urychlit transfer kosmických technologií mimo kosmický sektor a naopak.

     Informační seminář o problematice inkubačních center ESA BIC, který se konal dne 27. března 2013 v budově MD ČR, představil směr a cíle plánovaného vzniku inkubačního centra v ČR. Ministerstvo dopravy České republiky v souladu se stanovenými postupy, uvedenými na výše zmíněném semináři o ESA BIC, vyzývá subjekty (resp. jejich konsorcia) k předkládání komplexních návrhů na založení a provozování ESA BIC v ČR. Podané návrhy budou diskutovány a vyhodnoceny členy Koordinační rady ministra dopravy pro kosmické aktivity (KR-KA) a zástupci ESA. Stanovisko KR-KA bude zveřejněno na tomto informačním portálu (http://www.czechspaceportal.cz) a následně budou vyrozuměni všichni předkladatelé návrhů.

V případě dotazů k problematice ESA BIC se obraťte na Milana Kaděru (email: milan.kadera@mdcr.cz).

 

Dopis - pozvánka na seminář ESA BIC zde.

Program semináře ke stažení zde.

Prezentace ze semináře ke stažení zde.

Více informací o ESA BICs naleznete zde.

Související informace - ESA BIC může vzniknout také v České republice.

Výzva subjektům k podávání návrhů na založení ESA BIC v ČR ke stažení zde.

Příloha č.1 k dopisu - požadavky k založení a provozování ESA BIC v ČR ke stažení zde

Příloha č.2 - Implementation and Management of an ESA BIC Czech Republic na vyžádání zde

Seznam oslovených subjektů v rámci spolupráce s plánovaným ESA BIC v ČR zde (rozdělovník).

 

Seminář v obraze:

Zleva: M. Kaděra (MD), V. Kobera (MD), F. Salzgeber (ESA), T. Rudolph (AZO), M. Leinweber (ESA BIC), P. Kraselovský (CzechTrade).

 

 

 

Autor: Václav Nesládek   |   Sekce: Aktuality | Vybrané aktuality pro průmyslové a akademické subjekty   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril