Česky English

Úvodní stránka Vybrané aktuality pro průmyslové a akademické subjekty Vyhlášení příležitostí (Announcement of Opportunity) pro misi Gaia - element "Data Processing Archive Access Co-Ordination Unit"

Vyhlášení příležitostí (Announcement of Opportunity) pro misi Gaia - element "Data Processing Archive Access Co-Ordination Unit"

26.11.2012

Vyhlášení příležitostí (Announcement of Opportunity) pro misi Gaia - element "Data Processing Archive Access Co-Ordination Unit" Gaia je ambiciózní misí ESA, která ma za cíl vytvořit trojrozměrnou mapu Mléčné dráhy s využitím procesů odhalující složení, vznik a vývoj galaxií. Gaia bude poskytovat dosud nevídaně přesné měření polohové a radiální rychlosti hvězd naší galaxie, které je nezbytně nutné k vytvoření prostorové mapy Mléčné dráhy, ale i přilehlých galaxií.

Evropská kosmická agentura (ESA) nyní vybízí prostřednictvím "Announcement of Opportunity" (AO) k podání návrhu na sestavení koordinační skupiny "Data Processing Archive Access" v oblasti zpracování a analýzy dat v Gaia konzorciu (DPAC). Cílem je zprostředkovat vědecké obci přístup ke všem datovým produktům z mise Gaia.

Koordinační skupina "Data Processing Archive Access" bude podobně, jako zbytek DPAC, založena na spolupráci mezi vědeckým operačním střediskem mise Gaia a širokou vědeckou komunitou.

Předkladatelé návrhů z členských států ESA mohou nyní reagovat na AO, která je k dispozici on-line na adrese:http://sci.esa.int/Gaia

Návrhy na AO budou přijímány do 10. ledna 2013. 

Kopie návrhů musejí být také zaslány odpovědným vnitrostátním institucím, které budou později požádány o podporu aktivit koordinační skupiny DPAC Archive Access.

 

Autor: Václav Nesládek   |   Sekce: Aktuality | Vybrané aktuality pro průmyslové a akademické subjekty   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.