Česky English

Úvodní stránka Vybrané aktuality pro průmyslové a akademické subjekty Událo se - Seminář "European GNSS Opportunities"

Událo se - Seminář "European GNSS Opportunities"

4.4.2013

Událo se - Seminář "European GNSS Opportunities" Agentura pro evropský globální navigační družicový systém GNSS (GSA), ve spolupráci s Ministerstvem dopravy, uspořádala ve středu 27. března 2013 seminář „European GNSS opportunities".

Přes devadesát zástupců z řad podnikatelů, výzkumných ústavů i vysokých škol se na semináři dozvěděla informace o příležitostech a již realizovaných nebo probíhajících projektech v jednotlivých aplikačních oblastech globálního navigačního družicového systému (GNSS).

Na semináři byly dále prezentovány nástroje Evropské unie sloužící k podpoře podnikání a příklady úspěšných projektů realizovaných v sedmém rámcovém programu EU (např. projekt „Golden Ice“). Představeny byly také příležitosti z oblasti přenosu technologií v rámci programu Technologického transferu Evropské kosmické agentury (ESA) anebo příspěvek o českém "GNSS Center of Excellence".

Ve druhé části semináře bylo slavnostně zahájeno české kolo mezinárodní soutěže „European Satellite Navigation Competition 2013, ESNC 2013“. Svůj příspěvek přednesl mj. ředitel hlavního organizátora soutěže, německé společnosti Anwendungszentrum AZO, anebo zástupci společnosti GINA Software, která v minulém roce vyhrála české regionální kolo soutěže.

Na tiskové konferenci, uspořádané po skončení semináře, pak na dotazy novinářů odpovídali výkonný ředitel GSA Carlo des Dorides, náměstek ministra dopravy Jiří Žák, ředitel AZO Thorsten Rudolph a vládní zmocněnec pro spolupráci s GSA Karel Dobeš.

Program akce naleznete zde. Další informace najdete také na stránkách agentury GSA.

Do soutěže ESNC 2013 je možné přihlásit projekty, které jsou zaměřené na využití družicových navigačních systémů v nejrůznějších oblastech lidské činnosti. Cílem je posílit vztah odborné i široké veřejnosti ke globálním družicovým navigačním systémům a zároveň stimulovat vznik nových aplikací postavených na GNSS. Soutěž je určena jak pro společnosti a podnikatele, tak i pro výzkumné ústavy, univerzity a jednotlivce starší osmnácti let. Přihlášen může být jakýkoli nápad, systémové řešení nebo prototyp v různé fázi vývoje a jedinou podmínkou je, že myšlenka projektu musí, alespoň v minimální míře, využívat družicové navigační systémy. Uchazeči mohou návrhy podávat od 1. dubna 2013 do 30. června 2013 přes portál ESNC (http://galileo-masters.eu/). Hlavním partnerem a sponzorem regionálního kola soutěže v ČR je společnost BIC – R&D, s.r.o. a Evropská Komise.

Seminář v obrazech:

Zasedací sál GSA

Carlo des Dorides (GSA), Karel Dobeš (MD), Jiří Žák (MD), Thorsten Rudolph (AZO)

Carlo des Dorides (GSA)

Autor: Martin Šunkevič   |   Sekce: Aktuality | Vybrané aktuality pro průmyslové a akademické subjekty   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril