Česky English

Úvodní stránka Vybrané aktuality pro průmyslové a akademické subjekty Seminář ESA zaměřený na aktivity v oblasti pozorování Země

Seminář ESA zaměřený na aktivity v oblasti pozorování Země

7.3.2013

Seminář ESA zaměřený na aktivity v oblasti pozorování Země Ministerstvo dopravy a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ve spolupráci s Evropskou kosmickou agenturou a za podpory externích kapacit pořádají seminář zaměřený na aktivity ESA v oblasti pozorování Země. Těžištěm semináře budou příspěvky zaměřené na program Earth Observation Envelope Programme (EOEP). Seminář se bude konat na půdě MŠMT dne 14.3.2013 od 9 do 16h.

EOEP je pilířem a základním programem pozorování Země v ESA. Z hlediska rozsahu aktivit i financování se jedná o jeden z nejrozsáhlejších programů ESA vůbec. Program EOEP je rozdělen do dvou hlavních částí, komponenty Earth Explorer (EE), zaměřené na vývoj, výrobu a provoz vědecky zaměřených družic pro pozorování Země EE, a komponenty rozvoje a využívání, která se rozděluje na dalších 10 elementů zaměřených jak na nejzákladnější přípravu misí po koncepční, technologické i technické stránce, tak na provoz družic a zpracování získaných dat, jejich následného využití v uživateli požadovaných projektech až po vývoj nových geoinformačních produktů atp. Nové periody EOEP-4, která byla zahájena začátkem letošního roku se ČR účastní ve výši 4,23 mil. EUR.

Na programu semináře je rovněž krátká informace o dalších volitelných programech ESA z oblasti pozorování Země – MetOp-SG, do něhož ČR vložila 3 mil. EUR a programu GMES Space Component, kterého se ČR účastní částkou 1,76 mil. EUR.

Seminář by měl napomoci vyššímu zapojení výzkumných institucí a firem především do programu EOEP. Odpolední část semináře bude vyhrazena pro bilaterální jednání se zástupci ESA.

Jednacím jazykem semináře je angličtina. Účast prosím potvrďte do 12. března 2013 na e-mail ondrej.novak@msmt.cz. V případě zájmu o bilaterální jednání tuto skutečnost uveďte v emailu.

Autor: Václav Nesládek   |   Sekce: Aktuality | Vybrané aktuality pro průmyslové a akademické subjekty   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril