Česky English

Úvodní stránka Vybrané aktuality pro průmyslové a akademické subjekty Průmyslové dny k misi ESA JUICE, 27. a 28. října 2015, Nizozemí

Průmyslové dny k misi ESA JUICE, 27. a 28. října 2015, Nizozemí

29.9.2015

Průmyslové dny k misi ESA JUICE, 27. a 28. října 2015, Nizozemí

Ve dnech 27. a 28. října 2015 pořádá Evropská kosmická agentura (ESA) ve spolupráci s firmou Airbus Defence and Space SAS v centru ESA ESTEC v nizozemském Noordwijku průmyslové dny zaměřené na problematiku mise ESA JUICE.

Mise ESA JUICE (JUpiter ICy moons Explorer) je první misí z třídy L (Large) vybranou pro realizaci v rámci programu ESA Cosmic Vision 2015-2025. Sonda JUICE odstartuje v roce 2022 z kosmodromu Kourou ve Francouzské Guayaně na palubě rakety Ariane-5. K planetě Jupiter dorazí v roce 2030 a následně stráví nejméně tři roky vědeckými měřeními a pozorováním ledových měsíců planety Jupiter. (Více informací o misi JUICE naleznete na tomto odkazu.)

Firma Airbus Defence and Space SAS byla na základě výběrového řízení z prosince 2014 vybrána jako hlavní dodavatel kosmického segmentu mise ESA JUICE pro implementační fázi B2/C/D/E1 a nyní jsou pod governancí ESA připravovány dílčí průmyslové zakázky potřebné pro realizaci mise. Cílem průmyslových dnů je pak prezentovat evropskému kosmickému průmyslu aktuální design mise JUICE, harmonogram zakázek a průmyslové a obchodní příležitosti, které mise ESA JUICE tomuto evropskému průmyslovému segmentu přinese.

V rámci průmyslových dnů budou také otevřeny sloty pro B2B setkání se zástupci ESA a Airbus Defence and Space SAS.

Účast na akci a B2B jednáních je podmíněna registrací, kterou naleznete společně s doplňujícími informacemi na oficiálních stránkách akce zde. Registrace je otevřena do 21. října 2015.

Autor: Václav Nesládek   |   Sekce: Aktuality | Vybrané aktuality pro průmyslové a akademické subjekty   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.