Česky English

Úvodní stránka Vybrané aktuality pro průmyslové a akademické subjekty Premiér Jiří Rusnok na návštěvě v brněnské firmě Frentech Aerospace

Premiér Jiří Rusnok na návštěvě v brněnské firmě Frentech Aerospace

7.10.2013

Premiér Jiří Rusnok na návštěvě v brněnské firmě Frentech Aerospace

Premiér Jiří Rusnok navštívil dne 17.9.2013 úspěšnou brněnskou firmu vyrábějící díly pro letadla a kosmická zařízení. Podle předsedy vlády je to příklad úspěchu, který má pro českou ekonomiku velký význam.

Cílem návštěvy bylo seznámit se s mimořádně úspěšnou brněnskou firmou, která operuje ve složitém oboru jako je aerospace, letecká technika, přesná mechanika a která poslední roky dramaticky navýšila svoje výkony, které jsou objednávány těmi nejvěhlasnějšími výrobci kosmických technologií nebo letecké techniky,“ řekl po návštěvě předseda vlády.

Firma Frentech Aerospace sídlící v Brně vyrábí až tisíc různých mechanických dílů pro letadla Airbus, dodává také součásti radarových systémů nebo díly pro telekomunikační družice. Mezi hlavní aktivity dané firmy patří především Vývoj a konstrukce mechanických subsystémů družic, účast na projektech ESA (European Space Agency), ESO (European Organization for Astronomical Research in the Southern Hemisphere, project ALMA), Sollar Array Deployment Mechanism – projekt IRIDIUM NEXT (81 satelitů), CRYOSTAT STRUCTURE pro satelity MTG. Frentech Aerospace připravuje také další aktivity s firmou Thales Alenia Space France a firmou OHB.

Jestli se chceme úspěšně do budoucna něčím živit, tak se právě musíme živit takovými věcmi, takže prodejem technologií, prodejem našeho umu vyrobit věci, které jsou jedinečné a které se takto dobře platí,“ dodává Jiří Rusnok.

Vstup České republiky do Evropské kosmické agentury znamenal pro český průmysl možnost se uplatnit s výrobky, které se používají v kosmu. „Nyní jde o to, abychom vystupovali aktivně, abychom přispívali do těch projektů a programů, které se vrací našim firmám jako je Frentech Aerospace,“ řekl premiér.

Odkaz na TZ vlády ZDE.
(zdroj: www.vlada.cz)
 
Fotografie z návštěvy:
 
(zleva) Premiér Jiří Rusnok, vládní zmocněnec Karel Dobeš, ředitel společnosti Frentech Aerospace Pavel Sobotka
 
(zleva) Premiér Jiří Rusnok a ředitel společnosti Frentech Aerospace Pavel Sobotka
 
(zleva) ředitel společnosti Frentech Aerospace Pavel Sobotka a Premiér Jiří Rusnok
 
 

Autor: Václav Nesládek   |   Sekce: Aktuality | Vybrané aktuality pro průmyslové a akademické subjekty   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril