Česky English

Úvodní stránka Vybrané aktuality pro průmyslové a akademické subjekty Informační den EUMETSAT pro tendry k pozemnímu segmentu MTG

Informační den EUMETSAT pro tendry k pozemnímu segmentu MTG

1.10.2012

Informační den EUMETSAT pro tendry k pozemnímu segmentu MTG Dne 24.10.2012 se v Německém Darmstadtu koná Informační den pro tendry EUMETSAT "ITT 12/205415 – MTG TT&C Facility and ITT 12/205414 – MTG MDA Facility "

Cílem výše uvedených ITTs je zajištění nasledujícím zařízením pozemní stanice pro program MTG (Meteosat Thirt Generation):

  • Pozemní zařízení TTC (Telemetry, Tracking & Commanding)
  • Pozemní zařízení MDA (Mission Data Acquisition)

- Zařízení TTC umožní ovládat několik družic MTG a bude se skládat ze dvou částí. První bude S-pásmová anténa na pozemních segmentech, druhou částí bude WAN síť spojující všechny prvky kontrolního centra mise (MCC) se záložním kontrolním centrem (BSCC).

- Zařízení MDA umožní přijímat signál z družic a řídit datový tok, aby jej předal centrále EUMETSAT. Opět se bude skládat ze dvou částí, první jsou Ka-pásmové antény na pozemních segmentech (s možností rozšrení až na celkem 7 antén) a dále sítí WAN Mezi centrálou EUMETSATu a koncovým zpracováním dat (FEP) s cílem zajistit stabilní datový tok mezi těmito stanicemi.

TTC a MDA jsou hlavními stavebními kameny pozemního segmentu programu MTG.

Učelem tohoto informačního dne je informovat potencionální zájemce o cílech a účelech těchto ITTs, dále poskytnout přehled o komponentech zařízení, stejně tak jako přehled o přidruženém procesu zadávání veřejných zakázek a vytvoření příležitosti pro výměnu informací mezi účastníky.

Část základních návrhů dokumentace, vztahující se k těmto ITTs, mohou být na požádání poskytnuty účastníkům během informačního dne.

Zveřejnění těchto ITTs na Eumits je plánováno v polovině prosince 2012.

Zájemci se mohou registrovat nejpozději do 19.10.2012 přes e-mail eumits@eumetsat.int.

Autor: Václav Nesládek   |   Sekce: Aktuality | Vybrané aktuality pro průmyslové a akademické subjekty   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril