Česky English

Úvodní stránka Vybrané aktuality pro průmyslové a akademické subjekty EMITS – Nový veřejný tendr zaměřený na tvorbu specifické softwarové aplikace (tendr určen výhradně pro ČR)

EMITS – Nový veřejný tendr zaměřený na tvorbu specifické softwarové aplikace (tendr určen výhradně pro ČR)

11.9.2013

EMITS – Nový veřejný tendr zaměřený na tvorbu specifické softwarové aplikace (tendr určen výhradně pro ČR)

Pracovní skupina pro sledování a řízení družic (SM&C) poradního výboru ESA pro kosmické datové systémy (CCSDS) vypracovala koncept rámce služeb k provozu misí. Tento rámec definuje rozšířitelnou sadu koncových služeb navázaných na provoz jednotlivých misí, jakými jsou např. specifické softwarové aplikace.

V návaznosti na tuto událost došlo skrze informační portál EMITS k vydání nového tendru ESA se zaměřením na tvorbu editoru specifikací služeb v XML dokumentech, které CCSDS využívá. Jedná se o tendr určený výhradně pro subjekty z ČR.

 

Informace o tendru:

AO 7634 - CCSDS MO SPECIFICATION GRAPHICAL EDITOR

  • Rozpočet: do 50 000 EURO
  • Nabídky je možné podávat do 18.10.2013
  • Stručný popis (ENG):

CCSDS MO service specifications are held in an XML document. This XML document is the formal specification of the services and is used to auto generate not only any language specific APIs but also the formal service specification documents, however editing the XML by hand is a difficult and error prone task. It is possible to represent the specification in visual modelling tools such as UML modellers however it is very difficult to hold the richness of the MO services in UML and the modeller is required to use tool specific features to hold all the information. Once these tool specific features have unavoidably been used the transformation from the UML exchange format to the MO XML becomes very sensitive to change between not only different tools but also potentially versions ofa tool. What is required is a visual editor for the CCSDS MO XML service specifications. The desire is to have an editor that looks like the CCSDS specification documents visually and allows editing of the specification and associated text in that visual format but that stores the resultant specification in the correct CCSDS XML format. Ideally this would not be implemented as a standalone application but would be a plug in to an application framework like Eclipse RCP or the Netbeans platform. This could then be extended from a basic editor to a suite of tools that validate the specifications, run the documentation auto generators or even into code if required.

Informace o tendru naleznete ZDE (dokumentace k tendru je dostupná pouze registrovaným uživatelům IS EMITS).

Autor: Václav Nesládek   |   Sekce: Aktuality | Vybrané aktuality pro průmyslové a akademické subjekty   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.