Česky English

Úvodní stránka Pozorování Země Vybrané aktuality a články 3. konference pozorování Země na Berlin Air Show ILA 2012

3. konference pozorování Země na Berlin Air Show ILA 2012

6.8.2012

3. konference pozorování Země na Berlin Air Show ILA 2012 Místo konání: letiště Schönefeld - Expo centrum, Berlín Organizuje: ESA, DLR, BDLI

Dne 13. září 2012 se v berlínském Expo centru na letišti Schönefeld uskuteční 3. konference pozorování Země v rámci akce Berlin Air Show ILA 2012.

Satelitní systémy pro pozorování v oblasti meteorologie a životního prostředí nám umožnily rozšíření znalostí o planetě Zemi a jejích mechanismech. Díky nejmodernějším technologiím současnosti se Evropa stala světovou jedničkou ve výzkumu klimatu. Jak tomu ale bude v budoucnosti?


Německo a Evropa mají vůdčí postavení v oblasti satelitního pozorování Země. V tomto roce je čekají zásadní rozhodnutí, která by měla jejich roli posílit díky aktivitám jako jsou GMES, Metop-SG nebo ESA program věd o Zemi.

Hlavními tématy konference jsou dosavadní výsledky vědeckého výzkumu, výhody operačních programů (např. Meteosat, MSG ad.) a GMES. Konference umožní prezentovat stav a vývoj aktivit v oblasti pozorování Země vědecké komunitě, ale i zástupcům vládních institucí, průmyslu a médií.


Registrace na konferenci probíhá online do 31. srpna 2012.

Sekce: Aktuality | Vybrané aktuality a články   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.