Česky English

Úvodní stránka ITS - (Dopravní telematika) Zajímavé odkazy

Zajímavé odkazy

ERTICO
Společnost pro inteligentní dopravní systémy v Evropě


ERTICO je neziskovou mezinárodní společností založenou na partnerství soukromého a veřejného sektoru s cílem zavádění inteligentních dopravních systémů do každodenního života v Evropě. ERTICO nabízí partnerům celou škálu možností vzájemných schůzek, výměny a rozšiřování nápadů a odsouhlasování konkrétních akcí. Prostřednictvím různých pracovních skupin, konsorcií projektů a jednání mezi uživateli a realizátory se partneři aktivně účastní formulování strategie, marketingových a vývojových prací. Mimo každoroční ideová diskusní fóra pro všechny partnery (Think Tank) společnost ERTICO rovněž organizuje světové kongresy, spolupracuje s Evropskou komisí a má úzké kontakty s evropskými institucemi, které jí umožňují sledovat a ovlivňovat strategický vývoj v inteligentních dopravních systémech na evropské a globální úrovni.

Pracovní aktivity ERTICO se z jednotlivých projektů postupem času rozvinuly v různé iniciativy zaměřené na strategické aspekty vztahujícím se k trhu ITS, strategii a koordinaci výzkumných a vývojových projektů, demonstračních projektů a k praktické pomoci při implementaci ITS. ERTICO pořádá k problematice ITS také odborné semináře, konference a evropské a světové kongresy.

Od roku 1999 je Ministerstvo dopravy (a spojů) členem sektoru veřejné správy v rámci ERTICO. Co se přínosu pro MD z členství v ERTICO týká, v některých případech byly české aktivity rozšířeny o evropskou spolupráci.

Více informací najdete na stránkách zde.




RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2017

2015 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril