Česky English

Úvodní stránka Evropská kosmická agentura Průmyslový den k aktivitám na kosmodromu CSG v Kourou – příležitost pro české firmy působící mimo kosmický sektor

Průmyslový den k aktivitám na kosmodromu CSG v Kourou – příležitost pro české firmy působící mimo kosmický sektor

10.12.2013

Průmyslový den k aktivitám na kosmodromu CSG v Kourou – příležitost pro české firmy působící mimo kosmický sektor

Dne 21. ledna 2014 pořádá v Paříží Evropská kosmická agentura (ESA) a Francouzská kosmická agentura (CNES) průmyslový den k aktivitám Evropského kosmodromu v Kourou ve Francouzské Guyaně. Cílem této akce je informovat potenciální uchazeče a specifických podmínkách zakázek pro ESA/CNES. V rámci akce také organizátoři poskytnou cenné rady, jakým způsobem se zapojit do komunity dodavatelů ESA/CNES včetně informací o přípravě projektového návrhu, nabídky a základních podkladových technických informací.

Primárním úkolem tohoto průmyslového dne bude pro tyto aktivity identifikovat vhodné firmy z těch členských států ESA, kde není dosaženo pozitivních výsledků ve smyslu   geografické návratnosti národních příspěvků na provoz kosmodromu. České firmy se zatím v Kourou angažují minimálně a díky tomu budou firmy z ČR (a několika dalších států - AT, DK, FI, GR, IE, LU, NO, PL, PT, RO, SE, UK) při výběrových řízeních určitým způsobem preferovány.

Očekává se velký zájem o účast na tomto průmyslovém dni. Zájemci o účast na průmyslovém dni (předpokládá se max. 2 osoby za firmu) by měli co nejdříve kontaktovat delegáty do Programové rady pro nosné rakety (ESA PB-LAU) Ondřeje Rohlíka (+420 736 105 259, ondrej.rohlik@mdcr.cz) a Pavla Chovance (+420 296 342 435, pavel.chovanec@czechinvest.org), kteří zajistí registraci na akci. Počet míst je omezen.

Seznam všech 17 aktivit (dokument ESA/PB-LAU(2013)52) je v kompletní podobě k dispozici v zabezpečené sekci portálu.

Autor: Václav Nesládek   |   Sekce: Evropská kosmická agentura | Aktuality | Vybrané aktuality pro průmyslové a akademické subjekty   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril